Cirkas, kaip ir opera, kinas ir baletas pateko į „juodąjį sąrašą“ esant ankstesniam Turkmėnijos prezidentui Saparmuradui Nijazovui, kuris manė, kad šios meno rūšys „svetimos turkmėnų mentalitetui“. Jo nurodymu, operos ir baleto teatras Ašchabade buvo nugriautas, o kino teatrai ir cirkas paversti pagalbinėmis patalpomis.
Penktadienį Ašchabado cirke buvo anšlagas. G.Berdymuchamedovas žiūrėjo vaidinimą po atstatytu cirko kupolu, apsuptas karštai plojančių vaikų.
Programoje, be turkmėnų jojikų, buvo akrobatų iš Kenijos, žonglierių iš Austrijos ir Kazachstano, taip pat dramblių dresuotojų iš Lenkijos, Rusijos ir Kinijos gimnastų, fokusininkų iš Irano pasirodymai.
Prieš kelias dienas vyriausybės posėdyje G.Berdymuchamedovas pavadino cirko atidarymą „valstybinio lygio renginiu“.
S.Nijazovas mirė 2006 metais, ir jį pakeitęs G.Berdymuchamedovas panaikino daugelį apribojimų, bet baletas liko uždraustas.
Valdęs daugiau nei 20 metų S.Nijazovas taip pat uždraudė auksinius dantis, barzdas, kosmetikos naudojimą televizijos vedėjams, fonogramas vestuvėse ir įvedė vairuotojams egzaminus pagal „Ruhnamą“ – savo sukurtą turkmėnų „moralės kodeksą.“
G.Berdymuchamedovas, atėjęs į valdžią, žadėjo vykdyti rinkos reformas ir modernizuoti visuomeninį gyvenimą.
Tarptautinės teisių gynimo organizacijos pripažįsta, jog ekonomika liberalizuojama, bet vadina atsargius pokyčius „kosmetiniais“, teigdamos, kad daug dujų turinčioje šalyje yra politinių kalinių, sudaryti juodieji sąrašai asmenų, kuriems uždrausta išvykti į užsienį, nėra laisvos spaudos ir pilietinės visuomenės.