Įdomu, norite sudalyvauti? Viskas paprasta – Jums tereikia turėti išmanųjį telefoną bei jį parengti prisijungimui prie virtualiosios realybės. Visą instrukciją, kaip tai padaryti, rasite čia.
Taip pat, kadangi dalyvių skaičius yra ribotas, būtina užsiregistruoti. Tai padaryti galima čia.
Prisijungimui reikalingus specialius akinius (angl. cardboard) dalyviams parūpins patys organizatoriai. Juos prisijungime dalyvausiantys mokslo entuziastai galės pasiimti į namus bei toliau savarankiškai tyrinėti virtualiosios realybės plotmes.
Masinio prisijungimo prie VR dalyviai galės pamatyti bakteriofago kelionę žmogaus organizmu. Bakteriofagai – tai virusai atakuojantys bakterijas. Jie gyvena mūsų organizme, kuriame atlieka svarbų vaidmenį – padeda išlaikyti tinkamą bakterijų pusiausvyrą.
Tikėtina, kad jau greitai šiuolaikinėje medicinoje bakteriofagai atliks dar vieną svarbią rolę – kovos su antibiotikams atspariomis bakterijomis. Prisijungę prie virtualiosios realybės „Tyrėjų nakties” dalyviai pamatys ne tik bakteriofago kelionę, tačiau ir jo kovą su bakterijomis.
„Kurdami šią VR aplikaciją glaudžiai bendradarbiavome su medikais, kurie mus konsultavo iš mokslinės pusės. Todėl „VR Injekcijos” dalyviai pamatys išties autentišką, tūkstančius kartų padidintą vaizdą iš mūsų organizmų“, – sakė aplikaciją kūrusios bendrovės „Aresi Labs” vadovas Audrius Zujus.
Vakarinė „Tyrėjų nakties” renginio dalis – jau šį penktadienį Vilniaus Energetikos ir technikos muziejuje. „VR Injekcijos“ pradžia numatoma 21.30 val.
Plačiau apie renginį sužinoti galite apsilankę oficialiame „Tyrėjų nakties“ tinklalapyje.