37 proc. apklaustų darbuotojų, dirbančių įvairiose kontorose, sakė savo kailiu patyrę, jog tie, kurie permiega su savo vadovu, kaip atlygį neretai gauna paaukštinimą, rašo dailymail.co.uk.
Ne stebuklas – nesvarbu, į kokias aukštumas taikytų moteris, ji nepasieks karjeros viršūnės, jei neturės „rėmėjo“, galinčio ją užtarti, rodo JAV atlikti tyrimai.
Įtakingas pareigas užimantys vyrai dažniausiai yra vedę. Nepaisant to, tarnybiniai romanai yra dažnas reiškinys.
34 proc. apklausoje dalyvavusių moterų, einančių administracines pareigas, pabrėžė, jog turi kolegę, kuri, siekdama karjeros aukštumų, ryžosi permiegoti su savo viršininku.
Tokio kontoroje nederamo elgesio riziką puikiai iliustruoja istorija, kuri nutiko 53-ęjų Markui Hurdui, vadovusiam kompanijai „Hewlett Packard“. Anksčiau rugpjūtį vyras atsistatydino iš pareigų po to, kai jam buvo pareikšti įtarimai seksualiai priekabiavus prie 50-metės kompanijos marketingo konsultantės Jodie Fisher.
M.Hurdui teko pakloti nemažą sumą pinigų, kad J.Fisher ieškinys nepasiektų teismo. Kokią sumą jis sumokėjo moteriai kol kas neskelbiama.
Tačiau net jei M.Hurdas ir būtų likęs savo pareigose, apklausa rodo, kad jo elgesys būtų turėjęs neigiamų pasekmių tiek jam, tiek J.Fisher.
61 proc. vyrų ir 70 proc. moterų įsivėlusių į tarnybinį romaną praranda kolegų pagarbą.
Nemanykite, kad kolegos net neįtaria apie jūsų romaną su viršininku. 60 proc. vyrų ir 65 proc. moterų įtaria, jog kylanti alga ir suteiktas „šiltesnis“ postas yra atlygis už seksualines paslaugas.