„Mes planuojame surasti vietą, iš esmės, vietą visiems totalitarinio režimo paminklams. Ten juos įvairiais būdais surinks, galės lankytis žmonės, kuriems svarbi istorija, kiti tiesiog galės tiesiog pamatyti – čia Charkovo, čia kito miesto paminklas“, – spaudos konferencijoje Vilniuje sakė Ukrainos ministras.
J.Niščiuko sakė imantis pavyzdį ir iš Lietuvos, kai miestuose ir rajonų centruose stovėję paminklai Vladimirui Leninui bei kiti totalitarizmui skirti kūriniai buvo suvežti į šalia Druskininkų esantį Grūto parką.
„Būtent tai būtų gerai pas mus padaryti“, – sakė jis.
J.Niščiuko sakė imantis pavyzdį ir iš Lietuvos, kai totalitarizmui skirti kūriniai buvo suvežti į šalia Druskininkų esantį Grūto parką.
J.Niščiukas tvirtino, kad oficiali valdžia tokiems „chaotiškiems“ veiksmams kaip paminklų nuvertimai nepritaria, tačiau politikai dėl to nežada imtis ypatingų priemonių ir juokauja, kad leninai „griūna patys“.
„Kultūros ministerija nenorėtų, kad vyktų nekontroliuojama „leninų griūtis“. Buvo priimtas nutarimas, kad visi totalitarizmo paminklai būtų nuimti. Mes siekiame, kad tai būtų daroma ne taip stichiškai. Dabar kai kurie politikai sako, kad štai, lauke lijo, snigo, buvo slidu, leninas paslydo ir nugriuvo – mes nekalti“, – sakė jis.
Pirmoji Lenino statula Ukrainoje buvo nuversta per įvykius Maidane – žmonės rinko statulos liekanas kaip suvenyrus. Tai buvo padaryta ir kai kuriuose kituose miestuose, prieš porą savaičių – ir strategiškai svarbiame Charkovo mieste Ukrainos rytuose.