Kenkėjų kontrolės ekspertai tikina, kad vienas iš efektyviausių uodų naikinimo būdų – lervų naikinimas biologiniais preparatais, kurie pilami į įvairius nedidelius vandens telkinius, kur veisiasi uodai.
Šaltąjį sezoną rūsiuose, įvairiuose plyšiuose peržiemojusios patelės ieško maitinimosi šaltinių. Pasimaitinusios jos skrenda prie stovinčių vandens telkinių, kur sudeda kiaušinėlius. Į telkinį supylus biologinį preparatą, nepažeidžiant telkinio ekosistemos, sunaikinamos uodų lervos.
Purškite uodų mėgstamus paviršius
Vabzdžius naikinti galima ir cheminėmis medžiagomis purškiant uodų mėgstamus paviršius. Kenkėjų kontrolės ekspertai teigia, kad dažniausiai kraujasiurbiai tupi ant pavėsinių, lauko terasų, įvairių stogelių ir kt.
Vabzdžius naikinti galima ir cheminėmis medžiagomis purškiant uodų mėgstamus paviršius.
Toks naikinimo būdas itin tinkamas lauko kavinėms, renginiams, vykstantiems atvirose erdvėse, iškyloms ar kt. pasisėdėjimui skirtoms vietoms, kadangi cheminėmis medžiagomis sukuriamas laukas, kuris atbaido uodus, ir jie į tą pusę neskrenda. Paviršius purkšti reikėtų kelis kartus per sezoną – artėjant kraujasiurbių antplūdžiui.
Uodai veisiasi stovinčiame vandenyje: neišdžiūvusiose pievose, grioviuose, balose. Tam, kad gerokai sumažėtų kraujasiurbių, kartais pakanka nusausinti prie namų, sodybos ar sodo namelio esančias balas. Tačiau tą padaryti būtina kuo greičiau, kol dar uodo lerva nepasiekė IV stadijos, t.y., kol uodas dar neišsirito iš lėliukės.
Tvarkykite aplinką
Norint sumažinti kraujasiurbių antplūdžius, derėtų tinkamai prižiūrėti ir aplinką.
Rekomenduojama kuo trumpiau pjauti žolę, karpyti krūmus, vijoklius – uodai dieną linkę ilsėtis, slėptis ant augalijos, ypač kur juntama drėgmė.
Kenkėjų kontrolės ekspertai „Dezinfa“ įspėja, kad uodų saugotis reikia ne tik dėl alerginės reakcijos, bet ir pernešamų infekcinių ligų: maliarijos, geltonosios ir dengė karštinės bei kt.