Šį paveikslą „Femme assise pres d une fenetre“ („Moteris, sėdinti prie lango“) pats kūrėjas pirmąkart pristatė Ciuriche, norėdamas paskelbti pasauliui apie savo „paslaptingą moterišką įkvėpimą“. Apie mūzą iki tol nežinojo net menininko žmona. Garsiajame Picasso kūrinyje vaizduojama Marie Therese Walter, kuri buvo dailininko meilužė ir mūza, įkvėpusi daugelį jo paveikslų.
„Sotheby’s“ impresionistinio meno specialistas Phillipas Hookas teigė, kad šis paveikslas yra tarsi kūrėjo ikona ir priklauso serijai tokių paveikslų, kuriais visuomenei pristatyta jo „aukso mūza“.
„Nuo 1932 metų sukurti didžiojo dailininko Picasso darbai yra labiausiai vertinami ir pageidaujami. Paveiksluose išreikšta jo gili meilė mūzai, kurį jį įkvėpė. Ji pavertė jo meną jausmingu ir privertė jį tapti vienu stipriausių vaizduojamosios tapybos koloristų. Šiuo darbu jis mūzą pristatė visuomenei“, – pasakojo P.Hookas.
Menininkas Marie pirmą kartą sutiko 1927 metais, kai jai buvo vos 17. Jų meilės romanas yra vienas įdomiausių 20 amžiaus istorijoje. 20 amžiaus mene ji tapo meilės, sekso ir troškimų simboliu.
Viešai paskelbus mūzos portretą Picasso tebebuvo vedęs Olgą Koklovą. Pakabinus nutapytos įkvėpėjos paveikslus Paryžiaus ir Ciuricho galerijose paaiškėjo menininko paslaptis.