FAO ataskaitos duomenimis, prieš 40 metų Europoje žmogus per parą vidutiniškai suvartodavo 2960, o dabar – apie 3340 kilokalorijų. Graikijoje, Italijoje, Portugalijoje, Kipre ir Maltoje kasdien su maistu gaunamos energijos kiekis padidėjo 30 procentų.
Daugiau nei pusė Ispanijos ir Portugalijos gyventojų kenčia nuo antsvorio, o Graikijoje su tokia pačia problema susiduria trys ketvirtadaliai gyventojų, pranešė JT naujienų tarnyba.
Viduržemio jūros dieta garsėja visame pasaulyje – manoma, kad ji stiprina sveikatą ir ilgina gyvenimą. Tačiau ekspertai padarė išvadą, kad ji prarado populiarumą regione, kuriame atsirado.
Pasak naujienų agentūros pranešimo, septynių JAV ir Europos šalių institucijų atlikto tyrimo duomenys parodė, kad Viduržemio jūros regiono gyventojai sparčiai perima vakarietišką gyvenimo būdą ir užmiršta tradicinę mitybą.
Tradicinis valgiaraštis, kurį anksčiau sudarė daugiausiai vaisiai ir daržovės, šiuo metu tapo „pernelyg sūrus ir saldus“, sakė FAO ekonomikos ir socialinių reikalų departamento vadovas Josefas Schmidthuberis žodžius.
FAO ir Pasaulinės maisto programos dietologai rekomenduoja nepiktnaudžiauti riebiu maistu ir sumažinti jo vartojimą 30 proc., tačiau Europos šalių gyventojai nesilaiko šių patarimų ir toliau sparčiai storėja.
Pasak specialistų, tradicinės Viduržemio jūros regiono dietos nykimą lemia padidėjusios gyventojų pajamos ir maisto įvairovė, prekybos tinklų plėtra ir valgio gaminimui skiriamo laiko stygius.
Ekspertai taip pat pažymėjo, kad šio regiono gyventojai daugiau svorio priauga, nes per mažai sportuoja ir juda.