Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Vonios kambario įrengimas ir projektavimas

Vonios kambarys tikrai nėra ta vieta, į kurią pirmiausia vedame svečius, tačiau reikia pripažinti, kad ši namų erdvė yra be galo svarbi patogiam gyvenimui. Taigi, nieko nuostabaus, kad vonios kambario įrengimas bei projektavimas yra atsakingas ne nemažai kantrybės reikalaujantis etapas. Nuo ko pradėti? Kokia vonios kambario įranga bus reikalinga? O gal geriau vonios įrengimo darbus patikėti profesionalams?
Vonios interjeras
Vonios interjeras / Fotolia nuotr.

Jei vonios patalpą kuriate be dizainerio ar architekto pagalbos, svarbiausia viską suplanuoti iki menkiausių smulkmenų: pradedant nuo baldų bei vonios įrangos ir baigiant savito stiliaus paieška. Tad, pirmasis žingsnis, kurį turėtumėte padaryti – nusipiešti vonios eskizą: popieriaus lape pažymėkite, kur turės stovėti vonios kambario baldai, įranga, kur turėtų būti elektros rozetės ir kitos smulkmenos. Turint tokį planą, bus gerokai paprasčiau sklandžiai įgyvendinti vonios kambario projektą. Štai keletas patarimų, kurie padės išvengti klaidų, įrenginėjant ar remontuojant vonios kambarį.

Vonios kambario įranga ir baldai

Šiuo metu vonios baldų pasirinkimas yra labai didelis, pavyzdžiui, vien elektroninėje parduotuvėje Pigu.lt galima rasti daugiau nei du šimtus vonios kambariui skirtų baldų bei įrangos. O interjero dizaineriai kiekvienais metais pranoksta patys save ir siūlo vis išradingesnius bei įdomesnius vonios kambario interjero sprendimus. Visgi, susižavėti vonios interjero idėjomis, kurios puikuojasi žurnalų puslapiuose ar internete, per daug nereiktų, ypač tada, jei negalite pasigirti dideliu ir erdviu vonios kambariu. Žinoma, „pasiskolinti“ mintis galima, tačiau specialistai primena, kad visa vonios kambario įranga turi būti pasirinkta, atsižvelgus į vonios dydį, šeimos narių skaičių ir įpročius. Vonios baldai turi būti ergonomiški, tai reiškia, kad spintelėse turi tilpti visi higienos reikmenys, rankšluosčiai bei kitos priemonės. Kita vertus, baldai neturėtų užgriozdinti patalpos, vonioje turi būti patogu judėti. Jei vonios kambarys nestandartinis, visada galima pagalvoti apie galimybę įsigyti baldus, pagamintus pagal individualų užsakymą.

Shutterstock nuotr./Vonios interjeras
Shutterstock nuotr./Vonios interjeras

Vaikytis madų nebemadinga

Kiekvieno būsto šeimininko skonis skiriasi. Galbūt jums patinka klasikinis stilius, kuris žavi pastelinėmis spalvomis, o gal esate tikras minimalistinio interjero gerbėjas, kuris nemėgsta apsikrauti daiktais. Nepaisant to, reiktų atminti, kad vonios kambario įranga ir baldai gali sėkmingai tarnauti kelis dešimtmečius. Tai reiškia, kad, kurdami vonios kambario interjerą, turėtumėte pagalvoti gerokai į ateitį: ar interjeras bus praktiškas, ar jis nepabos po kelių metų, ar vonioje bus patogu judėti, ar turėsite pakankamai vietos susidėti visus reikalingus daiktus ir pan. Niekada nesuklysite pasirinkę universalų klasikinį interjerą, kuris nėra įkyrus ir kaprizingas. Be to, vonios kambario dizainas priklauso ir nuo erdvės dydžio: kuo kambarys mažesnis – tuo sienų ir baldų spalvos turėtų būti šviesesnės.

Plytelės? O gal dušo padėklas?

Šiandien stori ir aukšti dušo kabinos padėklai praranda savo populiarumą. Mažoje erdvėje jie atrodo tikri „monstrai“ ir vizualiai tik dar labiau sumažina kambarį, o dideliame kambaryje atrodo ne itin moderniai ir šiuolaikiškai. Jei norite sukurti stilingą vonios kambarį ir suteikti jam erdvės, rinkitės dušo kabiną, kurią sudaro stiklinės sienelės, plytelės ir trapas arba latakas. Tiesa, dušo su trapu įrengimas gana sudėtingas ir nėra labai pigus, nes reikia padaryti nuolydį ir gerą hidroizoliaciją, todėl šį darbą teks patikėti profesionalams.

Potinkinės sistemos – daugiau erdvės

Į sieną įmontuota kriauklė, tualetas ar bidė – modernus sprendimas, kuris vonios kambariui suteikia erdvės ir estetikos pojūtį. Be to, tai gana praktiškas pasirinkimas, kurį tikrai įvertinsite, kai teks valyti grindis. Žinoma, tokiai sistemai sumontuoti reikia papildomos sienelės ir patyrusių santechnikų, kuriems gali tekti iš naujo išvedžioti vandentiekio ir kanalizacijos vamzdžius. Jei tokios investicijos atrodo per didelės, teks ieškoti vonios kambario įrangos, kuri atitiktų esamą situaciją.

Šildomų grindų įrengimas

Šildomos grindys – tikras komfortas, kuris jus maloniai džiugins, užsukus į vonią, tačiau apie šildomas grindis reiktų pagalvoti dar prieš pradedant santechnikos darbus. Taigi, būtina iš anksto pasirūpinti šildomų grindų projektu. Specialistai rekomenduoja turėti iš anksto paruoštą vamzdžių išvedžiojimo planą, nes grindų šildymas po daugeliu vonios baldų yra visiškai nepraktiškas ir neekonomiškas. Vonios grindis galima šildyti elektra arba vandeniu. Tiesa, jei gyvenate bute ir nusprendėte grindis šildyti vandeniu iš bendros daugiabučio šildymo sistemos, teks visus planus suderinti su kaimynais ir namo bendrija, jei tokia yra. Nedideliam grindų plotui specialistai rekomenduoja rinktis elektrinį šildymą. Tuo tarpu, nuosavų namų savininkams grindų šildymas vandeniu yra gerokai ekonomiškesnis pasirinkimas.

Elektra vonios kambaryje

Vienas pirmųjų vonios kambario remonto darbų – elektros instaliacija. Anot specialistų, planuojant elektros instaliaciją, būtina iš anksto savo vonios kambario plane pažymėti apšvietimo zonas. Be pagrindinio apšvietimo, turėtų atsirasti vietos ir veidrodžio bei vonios apšvietimui. Reiktų rinktis lemputes, kurios yra skirtos drėgnoms patalpoms. Be to, reiktų pagalvoti ir apie elektros lizdų vietą, kad rozetės atrodytų estetiškai, o priėjimas prie jų būtų patogus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„ID Vilnius“ – Vilniaus miesto technologijų kompetencijų centro link
Reklama
Šviežia ir kokybiška mėsa: kaip „Lidl“ užtikrina jos šviežumą?
Reklama
Kaip efektyviai atsikratyti drėgmės namuose ir neleisti jai sugrįžti?
Reklama
Sodyba – saugus uostas neramiais laikais