Telefonu apklausus daugiau nei 1,5 tūkst. saugusių amerikiečių paaiškėjo, kad į aštuntą dešimtį įkopę senjorai beveik nesiskundžia dėl miego sutrikimų, tuo tarpu daugiausia nusiskundimų turi vidutinio amžiaus respondentai, ypač moterys.
„Tai meta iššūkį populiariam įsitikinimui, – sakė tyrimo, kurio rezultatus spausdina žurnalas “Sleep„, autorius Michaelas Grandneris. – Šie rezultatai verčia mus iš naujo įvertinti mūsų žinias apie pagyvenusių žmonių, vyrų ir moterų, miegą“.
Tyrimas su atsitiktinai pasirinktais respondentais buvo atliktas remiantis jų pačių pateiktais atsakymais į klausimus, tačiau jų miego kokybė tikrinama nebuvo.
Amerikos miego medicinos akademijos duomenimis, daugiau nei 70 tūkst. Jungtinių Valstijų gyventojų kenčia dėl tam tikros rūšies miego sutrikimų.
Tuo tarpu M.Grandneris, kuris yra Pensilvanijos universiteto Perlmano medicinos mokyklos Miego ir cirkadinės neurobiologijos centro mokslinis bendradarbis, sako, kad čia svarbų vaidmenį atlieka suvokimas.
„Net jeigu realiai vyresnio amžiaus amerikiečiai miega blogiau už jaunesnius, su amžiumi jų miego suvokimas taisosi“, – sakė M.Grandneris.
„Atmetus ligos ar depresijos atvejus, vyresnio amžiaus žmonės turėtų sakyti, kad miega geriau. Jei taip nėra, jiems reikia pasitarti su gydytoju. Nereikėtų to tiesiog ignoruoti“, – sakė jis.