Sekmadienį Kavos kultūros dienos pasiekė finišo tiesiąją. Vasario 15–17 dienomis vykusiame renginyje lankytojai galėjo stebėti Lietuvos kavos ruošimo čempionato finalininkų pasirodymus, susipažinti su piešimo pieno puta technika, kavos ruošimo įmantrybėmis, kavos gėrimo ritualais.
Jau penktus metus vykstantis renginys kasmet pritraukia vis daugiau dalyvių ir lankytojų, mat Kavos kultūros dienose pristatomos ne tik įvairios kavos rūšys bei gamybos būdai, tačiau ir varžosi iš įvairiausių Lietuvos kampelių susirinkę kavos virėjai.
Sekmadienį vykusiame Lietuvos kavos ruošimo čempionato finale dalyvavo 6, Lietuvos piešimo pieno puta čempionate – 3 ir Lietuvos kavos ragavimo čempionate – 5 dalyviai. Šių rungčių laimėtojams buvo įteikti kelialapiai į Pasaulinį kavos virėjų čempionatą Nicoje. Lietuvos kokteilių su alkoholiu ruošimo čempionate buvo 6 dalyviai, laimėtojui buvo įteiktas kelialapis į Pasaulinį kokteilių su alkoholiu ruošimo čempionatą Australijoje.
Lietuvos kavos ruošimo čempionato finalistė Irmina Varnaitė pristatydama espreso kavą su plakta grietinėle teigė, kad šis gėrimas tinkamiausias mūsų regionui: „Teisėjams pristačiau espreso kavą su prieskonine grietinėle, į ją įberiamas kardamonas, imbieras, muskatas – prieskoniai stiprinantys šiauriečių imunitetą ir padedantys išlikti sveikiems šaltu metų laiku.“
Vilniuje dirbanti kavos virėja, kita finalo dalyvė, Viktorija Kuktorovaitė teigia komisijai pristačiusi espreso kavą su lietuviško šokolado ir rūgščiavaisio citrinmedžio žiedadulkių medaus ingredientais. „Specialiame inde išviriau vandenį, šokoladą ir medų, vėliau masę užpyliau ant espreso kavos“, – apie teisėjams pristatytą kavos receptą kalbėjo finalistė.
„Džiaugiuosi, kad mano dukra dalyvauja tokiame renginyje. Džiugina ir tai, kad jauni žmonės domisi kavos kultūra. Mano dukrai kava – gyvenimo dalis, ji daug laiko skiria šiam gėrimui, tad kavos namuose netrūksta. Mėgstu dukros verdamą gardžią kavą, esant galimybei visuomet renkuosi švelnesnę, su pieno puta“, – džiaugsmu apie dukros laimėjimus dalijosi Kavos kultūros dienų finalistės Ievos Malijauskaitės mama Jolanta.
Čempionato teisėjo, kavos ruošimo čempionatų sumanytojo bei iniciatoriaus Alfo Kramerio teigimu, tokiais renginiais siekiama propaguoti ir pagerinti kavos gėrimo bei ruošimo kultūrą. Tiesa, jis pripažino, kad Lietuvoje ši kultūra nėra žemiausia, šalies kavos virėjai nuolat tobulėja.
Kavos ruošimo čempionatų sumanytojo bei iniciatoriaus, svečio iš Norvegijos teigimu, yra dviejų rūšių teisėjai. Vieni teisėjai tik susikoncentravę ties kavos skoniu – jie ragauja, skanauja, o kiti vertina kavos ruošimo techniką – ar kavos virėjas ruošia kavą techniškai, sutvarko darbo vietą: „Vertinamos taip pat kavos virėjų žinios, ar jie žino kokį produktą, kokią kavą tiekia svečiui.“
Lietuvos kavos ruošimo čempionato finale dalyviai gamino 6 gėrimus: dvi identiškas laisvo pylimo stiliaus lates, porą identiškų laisvo pylimo stiliaus espresų su puta (espresso macchiato) ir porą identiškų sukurtų kūrybiškų lačių. Šiame etape galėjo būti naudojami piešimo (latte art) įrankiai, atliekamas paviršiaus puošimas. Užduočiai atlikti dalyviai gavo po 13 minučių: 5 minutės pasiruošimui, 8 minutės pasirodymui.
Lietuvos piešimo pieno puta čempionato finalistės Ramūnės Turlienės teigimu, sudėtingiausia piešti pienu, pieno puta: „Labai svarbu įvaldyti piešimo techniką, svarbiausia, kad nedrebėtų rankos. Mažesniame puodelyje piešti visada sudėtingiau, kadangi jame pernelyg mažai vietos ištaisyti klaidas.“
Kavos kultūros dienų metu taip pat vyko 2012 metų Lietuvos piešimo pieno puta čempiono Seivijaus Matiejūno atvira pamoka, kurioje jis susirinkusiems atskleidė piešimo pieno puta subtilybes.