Savo autorinius papuošalus čia eksponuos Mindaugas Juodis, Raimundas Žemaitis ir Antanas Kareckas, o stulbinančią gintarinių papuošalų kolekciją pristatys viena didžiausių juvelyrinių dirbinių iš gintaro gamintojų Lietuvoje – UAB „Gritpedžiai“ ir Ko.
„Litexpo“ nuotr./Mindaugo Juodžio auskarai |
Kaip sako „Laisviesiems menininkams“ atstovaujančios galerijos „ALM“ vadovė Aušra Martinkutė-Juodienė, visi darbai – rankų darbo, unikalūs ir atspindintys tik šiems autoriams būdingą stilistiką. „Raimundo Žemaičio – lakoniški, preciziškai atlikti, puoselėjantys gilias juvelyrikos tradicijas. Jo darbuose dominuoja auksas, sidabras ir briliantai. A.Karecko įmonės meistrų darbai įdomūs savo faktūromis, gamtinėmis formomis, šilti ir organiški. Čia dominuoja sidabras ir įvairūs akmenys. Mindaugo Juodžio darbai išsiskiria masyvumu, ekstravagancija, tobulu atlikimu. Autorius derina skirtingos prigimties medžiagas – auksą ir medį, plastiką ir sidabrą, plieną ir rubinus. Darbus inkrustuoja perlais, deimantais, rubinais arba pusbrangiais akmenimis“, – kiekvieno autoriaus darbus trumpai apibūdina A. Martinkutė-Juodienė ir priduria, kad tokie darbai turi išliekamąją vertę, todėl gali keliauti iš kartos į kartą, džiugindami jų šeimininkes.
„Litexpo“ nuotr./Mindaugo Juodžio pakabukas „Žuvys“ |
Juvelyrų teigimu, papuošalas nėra vien tik grožio atributas. Pavyzdžiui, autorinius darbus pas M. Juodį užsisakančios moterys, be noro atskleisti savo individualumą, kartu pageidauja įsigyti savotišką talismaną. Menininkas įsitikinęs, kad kiekvienas papuošalas – tai užkoduota informacija. Jame telpa ne tik akmens, metalo ar kitos medžiagos energija, bet ir menininko intencija su kuria jis kūrė tą darbą.
Kalbėdama apie UAB „Gritpedžiai“ ir Ko gintarinių papuošalų ekspoziciją, A. Martinkutė-Juodienė teigia, kad tai labai įdomi ir nestandartinė papuošalų kolekcija, neturinti nieko bendro su suvenyrų parduotuvėse turistams skirtais niekučiais. „Specialiomis technologijos apdirbtas gintaras išsiskiria savo įvairove ir stebina spalvų, formų bei faktūrų palete – nuo natūralaus neapdirbto pilkai rusvo matinio iki skaidraus žalio ar net ryškiai raudono gintaro. Lietuvos rinkai tai pakankami naujos gintaro apdirbimo idėjos – tiek kalbant apie dizainą, tiek – apie technologijas“, – neabejoja A. Martinkutė-Juodienė.
Parodos metu kasdien po dvi valandas veiks juvelyro dirbtuvės. „Juvelyro darbas – ilgas, pakankamai fiziškai sunkus ir visai neromantiškas procesas. Dažnas net neįsivaizduoja kokia šio proceso eiga“, – įsitikinę dirbtuves organizuojantys menininkai ir sako, kad idėja žmonėms parodyti jų darbo užkulisius kilo seniai, o paroda „Pelenė“ pasirodė tam labai tinkama vieta. Dalis darbo proceso bus demonstruojama vietoje, dalis – per video medžiagą, taip kad „Pelenė“ lankytojai turės unikalią progą pamatyti kaip kietas, šaltas metalas juvelyro rankose virsta prašmatniu papuošalu.
„Litexpo“ nuotr./Raimundo Žemaičio pakabukas su lankeliu |
Ekspozicijoje, kurią rengė „Laisviesiems menininkams“ atstovaujanti galerija „ALM“, bus galima rasti ne tik autorinės juvelyrikos, bet ir Mindaugo Juodžio tapybos darbų, Gedimino Šibonio keramikos.
Grožio industrijos paroda „Pelenė“ vyks balandžio 5-7 dienomis Lietuvos parodų ir kongresų centre „Litexpo“. Joje dalyvaus per 200 įmonių iš keleto pasaulio šalių. Didžioji jų dalis demonstruos profesionalios kosmetikos veidui, kūnui, plaukams naujienas. Šiemet nemažai dalyvių supažindins su kosmetika vyrams, su parfumerijos naujienomis, nagų priežiūros priemonėmis. Parodoje bus galima išsirinkti ne tik papuošalų, bet ir įvairių aksesuarų – pirštinių, diržų, rankinių, galvos apdangalų ir kt.
Pirmą kartą ši paroda užims net dvi ekspozicijų sales bei keletą konferencijų salių. Bilietų kaina – 10 Lt ir 5 Lt. Bilietus jau galima įsigyti internete www.bilietupasaulis.lt .