Bendrai konkurse sudalyvavo per 50 klasių iš 19-os Lietuvos miestų mokyklų. Konkursui atsiųsta 5000 nuotraukų ir per 1000 video įrašų, kuriuose moksleiviai įamžinti propaguojantys rūšiavimą savo mieste, gyvenvietėje, gatvėje ar name.
„Džiaugiamės, kad Lietuvos moksleiviai iš įvairių regionų, ne tik didmiesčių, bet ir mažesnių miestelių, aktyviai kabino rūšiavimą skatinančius plakatus, filmavo vaizdo įrašus su savo draugais ir žymiais vietos žmonėmis, kuriuose kalbėjo apie rūšiavimo prasmę ir aktualizavo šią problemą vietos bendruomenėje.
Šiandieniniai moksleiviai yra Lietuvos ateitis, rytoj jie kurs tvarkingesnę ir švaresnę Lietuvą, tad be galo svarbu, kad nuo pat mažumės jaunimas perprastų pagrindines tvarios plėtros vertybes – tausoti aplinką, rūšiuoti pakuotes ir atsakingai vartoti“, – sakė konkursą iniciavusio VšĮ „Žaliasis taškas“ marketingo vadovė Elzė Rudienė.
Paskelbti ir regioniniai lyderiai
Be dviejų pagrindinių konkurso nugalėtojų paskelbti ir regioniniai lyderiai: Aukštaitijos regiono nugalėtojais tapo Kupiškio raj. Noriūnų Jono Černiaus pagr. m-klos 3A mokiniai, Žemaitijos regiono nugalėtojais pripažinti šilutiškiai iš R. Vainuto vidurinės 11A klasės, o Vilniaus regiono lyderiais tapo Vilniaus Trakų Vokės vidurinės 5B moksleiviai.
Bendrai konkurse aktyviausiai dalyvavo Kauno, Panevėžio ir Vilniaus mokyklų auklėtiniai, bet originaliausiais sužibėjo būtent konkursą nugalėjusios Vilkaviškio pagrindinės mokyklos mokiniai. Aktorinių sugebėjimų nestokojantys vilkaviškiečiai vaidino šmaikščias scenas sporto aikštelėje, miške ar tiesiog mokyklos kieme, inscenizavo teatrališkas mizanscenas su kaukėmis, slėpėsi už krūmo ir vaidino rūšiuojančius gyvūnus.
„Smagu matyti, kad moksleiviai nestokoja kūrybingumo ir į konkurso užduotis pažvelgė su humoru. Iš konkurso darbų akivaizdu, kad tiek moksleiviai, tiek ir pedagogai įvertino rūšiavimo temos aktualumą ir paskleidė šią žinią plačiai savo bendruomenėje“, – sakė „Žaliojo taško“ atstovė.
Balandį ir gegužę konkurse originaliu pavadinimu „Duok žaibą! Rūšiuok“ Lietuvos moksleiviai ir gimnazistai buvo raginami kūrybingai ir savarankiškai skleisti rūšiavimo idėjas savo bendruomenėje – mokykloje, name, mieste.
Remiantis statistiniais duomenimis, šiandien rūšiuoja tik 15%-25% miestų gyventojų, o net trečdalis (34%) Lietuvos gyventojų niekada nėra net bandę rūšiuoti. Rūšiuoti labiausiai linkę jauni, 25-34 m. amžiaus žmonės, turintys aukštąjį išsilavinimą ir gyvenantys vidutinio dydžio Lietuvos miestuose.