„Pamenu, viešėjau Japonijoje ir mus vaišino žaliu krabu. Turbūt kažkoks nervas prie jo galvos liko nenupjautas, nes kai paliečiau, jo koja pradėjo judėti. Žaliavau, raudonavau, o manęs vis klausinėjo, ar skanu. Nors bandžiau sakyti, kad taip, bet iš mano reakcijos viskas buvo aišku, todėl visgi atnešę puodą japonai tą krabą išvirė“, – BTV kulinariniame realybės šou „Kviečiu vakarienės“ kvatojosi prisiminimais dalindamasi A.Vaitkienė.
Dažnai viešėdama tolimame krašte ji išmoko japoniškos virtuvės paslapčių ir tradicijų. Pavyzdžiui, kad gaminant tam tikrus jautienos patiekalus, reikia maišant sakyti „šiabu šiabu“. O valgant makaronus būtina kuo garsiau juos siurbti – kitaip atrodys, kad tau neskanu ir esi nemandagus.
Smagiai pačepsėkite pasigaminę patiekalus pagal A.Vaitkienės receptus.
„Inari suši“
Reikės:
– 250 g. virtų suši ryžių pagardintų ryžių marinatu;
– 1 indelio konservuoto tuno (alyvų aliejuje);
– 10 g. marinuoto imbiero;
– 5 vnt. Kieto tofu.
Kaip pasigaminti:
Į virtus ryžius sudedame tuno konservą nupylus aliejų, smulkiai supjaustome imbierą ir viską gerai permaišome. Tofu maišelius prieš ruošdami nuplauname, atidarome ir prikemšame įdaro. Pjauname pusiau, gaunasi du trikampėliai. Taip paruošiame visus turimus maišelius. Prie šio užkandžio pateikiame agurkų salotas su jūros dumbliais.
Agurkų salotos su jūrų dumbliais
Eduardo Bareikos nuotr./Alina Vaitkienė |
Reikės:
– 1 ilgo agurko;
– 5 g. sausų jūros dumblių „wakame“;
– 100 m.l sojos padažo;
– 100 ml. ryžių acto;
– 100 ml. paruošto „daši“ sultinio;
– 4 valg. šaukštų cukraus;
– 1 valg. š. kepintų sezamų aliejaus;
– Žiupsnelio kepintų sezamų papuošimui.
Kaip pasigaminti:
Agurkus supjaustome griežinėliais, pamerkiame į pasūdytą vandenį. Dumblius pamerkiame, kad išbrinktų. Iš sudedamųjų dalių paruošiame padažą. Pamirkytus produktus gerai nuspaudžiame ir sumaišome su padažu. Pateikiame indeliuose, pabarstome sezamu. Dedame virtą krevetę.
„Šiabu šiabu“
Reikės:
– 500 g. jautienos išpjovos (atšaldytos kameroje);
– Pusės kinietiško kopūsto;
– 1 vnt. poro;
– 15 vnt. pievagrybių;
– 300 g. japoniškų „udon“ makaronų.
Kaip pasigaminti:
Jautieną supjaustome su pjaustymo mašina plonais griežinėliais ir serviruojame lėkštėje. Į kitą lėkštę dedame stambiai pjaustytą kinišką kopūstą, šiaudeliais pjaustytą porą, smulkiai pjaustytus grybus. Išverdame makaronus kaip parašyta ant pakelio. Kaičiame „wok puodą“, įpilame vandens ir šiek tiek sojos. Vandeniui užvirus dedame daržoves, mėsą imame po gabaliuką ir merkiame labai trumpam į verdantį sultinį. Nevirinti mėsos, merkiame kiekvieną kasnį į padažą.
Padažui reikės (vienai porcijai):
– 2 valg. š. „daši“ sultinio;
– 2 valg. š. sojos padažo;
– 1 valg. š. mirino (ryžių sirupo);
– 1 valg. š. ryžių acto.
Kitas padažas:
– 2 valg. š sezamų pastos;
– 1 arb. š. „miso“ pastos;
– 1 valg. š. sojos pad.;
– 1 valg. š. mirino pad.;
– 1 valg. š. cukraus;
– 1 arb. š kepintuų sezamų aliejaus.
Gaminimas: padažus daržovėms ir mėsai pasirinkti pagal skonį. Vėliausiai išverdame makaronus, pateikiame kiekvienam atskiruose indeliuose. Juos taip pat dedame į sultinį, po to į padažą.
Eduardo Bareikos nuotr./„Šiabu šiabu“ |
Žalios arbatos fantazija
Reikės:
– 6 g. žaliosios arbatos miltelių;
– 40 g. cukraus;
– 130 g. grietinėlės;
– 100 g. pieno;
– 2 trynių.
Kaip pasigaminti:
Cukrų sumaišyti su arbatos milteliais, trynius išplakti. Sumaišti su trupučiu pieno. Pieną su grietinėle užkaitinti iki virimo. Supilti į pirmąją masę. Išmaišyti, perpilti per sietelį. Išpilstyti į kepimo indelius. Orkaitę įkaitinti iki 140 C, kepti skardoje įpylus vandens apie 20-25 min. Iškepus atvėsinti, pabarstyti rudu cukrumi ir prieš pateikiant cukrų karamelizuoti apdeginant deginimo lempa.
Eduardo Bareikos nuotr./Žalios arbatos fantazija |