Jūros šventė organizatoriai šiemet svečiams primena didingą Klaipėdos istoriją – kurį laiką čia buvo apsistojęs Prūsijos karalius Vilhelmas su žmona Luize. Todėl šioje šventėje dominuoja karališki atributai.
Iškėlė Taikos vėliavą
Vidurdienį virš rotušės ėmė plevėsuoti geltona vėliava, vaizduojanti stilizuotą karūną. Kylant Jūros šventės karalystės vėliavai, miesto merui Vytautui Grubliauskui įteikta dar viena Klaipėdai itin svarbi regalija – Taikos vėliava. Taikos vėliava naudojama taikos ir karo metu saugant meno, mokslo įstaigas. Jos simbolis, rubino spalvos žiedas, juosiantis tris rubino spalvos skritulius baltame fone, aiškinamas kaip religija, menas ir mokslas kultūros žiede.
Miesto meras Vytautas Grubliauskas kartu su taikos vėliavos organizacijos atstove į dangų paleido baltą karvelį – taikos simbolį.
Šioje Jūros šventėje dalyviai išvys daugiau klaipėdietiškų akcentų – muzikuoti pakviestos gausesnės uostamiesčio muzikantų pajėgos, į šventinį šurmulį įsiliejo Klaipėdos valstybinis muzikinis bei Klaipėdos dramos teatrai.
Šventę papuošė Anatolijaus Klemencovo kūriniai. Tiltų ir Turgaus gatvių sankryžoje stovi muzikuojantis vežimas, pritraukęs gausybę smalsuolių. Čia visas dienas karaliaus muzikantai, pantomimos teatro „A“ aktoriai, visi, kuria nori tapti žvaigžde nors kelioms minutėms.
Prekybininkai rankomis netrina
Jau ryte klaipėdiečius ir miesto svečius į centrą ėmė vilioti mugė, kuri šiemet driekiasi nuo Danės skvero iki pat šiaurės rago. Į Klaipėdą prekiauti atvyko amatininkai iš viso Lietuvos, kaimyninio Kaliningrado, Latvijos. „Kol kas žmonės dar tik žiūrinėja, tikrosios prekybos tikimės tik šeštadienį“, – teigė iš Mažeikių į Jūros mugę medinius dirbinius atvežusi Irena. Moteris guodėsi, kad vietos prekybai labai pabringo. Saugiau nei 1000 Lt už kelių kvadratinių metrų plotą paklojusi moteris guodėsi, kad per pirmąsias prekybos valandas pardavė tik medinį šaukštą už 6 Lt. Tačiau vilties ji neprarado – išsinuomota vieta itin gera, visai šalia Biržos tilto, todėl dar vylėsi didesnio srauto.
„Pirmą dieną po mugę vaikšto, kaip aš vadinu – turistai. Žmonės dar neskuba pirkti, tik smalsauja, kas naujo, ką galima įsigyti. Geriaus laikas, iš patirties galiu pasakyti, – šeštadienį nuo 10 iki 14 val. Tada būna geriausia apyvarta“, – aiškino vilnietė į Vilija, į mugę atvežusi marškinėlius, papuoštus jūriniais motyvais.
Tuo tarpu dvi ukmergiškės, į Klaipėdą atvežusios rūkytus sūrius, vos spėjo suktis: žmonės namuose spaustus sūrius šluote šlavė nuo prekystalio.
Prekiauti Jūros šventėje panoro daugiau nei du šimtai prekybininkų. Kai kurie jų tikino šventei ruošęsi daugiau nei mėnesį.