Prieš keletą metų nacionalinio parko direkcijai priklausančiose keturiose vilose veikė gamtos muziejus, virė gyvenimas. Tačiau dėl blogos pastatų būklės teko šią veiklą užbaigti, o norint išsaugoti eksponatus, jie buvo perduoti saugoti Klaipėdos universitetui. Visus metus šių vilų naudoti nėra jokių galimybių, jos neapšildytos, tačiau vasarą, kada Smiltynėje pats judėjimas, jos neturi būti uždarytos. Jau birželio pradžioje, čia atsidarė lankytojų centras.
Parko direkcijos planas ir vienas svarbiausių tikslų, ES fondų lėšomis, įrengti čia gamtos mokyklą su ekspozicija ir įvairiomis multifunkcinėmis erdvėmis. Kol to nėra – bandome eksperimentuoti ir įkurdinti ten parko direkcijos vasaros buveinę. Paskelbėme partnerių paiešką bendrai veiklai, atspindinčiai mūsų parko direkcijos funkcijas – gamtos ir kultūros vertybių propagavimas, pažintinė, edukacinė veikla. Atsiliepė keletas viešųjų įstaigų. Kalbėjomės, rodėme erdves – šiuo metu su trimis nusprendėme pasirašyti bendradarbiavimo sutartis. Jų pasėkoje, vienoje iš vilų įsikurs Všį „Nidden“ sukaupta Senosios Nidos dailininkų kolonijos tapybos darbų paroda „Senuoju Kuršių nerijos pašto keliu – Rytų Prūsijos kraštovaizdžiai“.
Šioje parodoje galėsime pajusti prieš 100 metų buvusią Kuršių nerijos bei Klaipėdos atmosferą, bei nuotaikas. Paroda jau kabinama, ji nepaprastai gražiai tinka ant medinių vilos sienų.
Kitoje viloje, įsikurs EBRU – tapymo ant vandens studija, kurią koordinuos Všį „MEDA PROJECT“. Gamta mums dovanoja įvairiausias galimybes pasireikšti kūrybingumui. Natūraliais gamtiniais dažais „piešiama“ ant vandens
paviršiaus, o po to šie piešiniai perkeliami ne tik ant popieriaus, bet ir ant jūros akmenukų, kriauklių, medžio žievės gabaliukų, šakelių. Įspūdingiausi piešinių motyvai – augalai, jūros dugnas, žuvys, o pats procesas, netgi naudojamas terapijai. Ši studija - veiks visą vasarą.
O kokia gi vasara be muzikos – tokios muzikos, kuri harmonizuoja su gamta. Lino Švirino muzikos studija Grock turi Smiltynėje labai gražių planų – tai buvimo gamtoje estetika, pasitelkiant garsus. Penktadienį išgirsime nedidelį
koncertą, o vėliau, virsime dideliu perkusijos orkestru – muzikuos visi kartu. Visą vasarą Linas Švirinas kvies į įvairiausius muzikinius – edukacinius renginius.
Kuršių nerijos nacionalinio parko vasaros buveinės atidarymo metu, nebus pamiršti ir vaikai. Mažųjų lankytojų laukia gamtos mįslių tako paslaptys, o edukacinę programą praves mūsų direkcijos Lankytojų centro darbuotoja Erida.
Nuo seno, Smiltynėje buvo ir smuklė, smagiam laikui praleisti. Tad vakarą užbaigs pasišokimai su kapelija „Prūsai il gi ūsai“. Renginį rems Smiltynėje įsikūręs viešbutis „Palva“.
Smiltynė ir Klaipėda – tai skirtingi pasauliai. Persikeli keltu - ir atsirandi kitoje erdvėje, tad ir būti joje norisi kitaip. „Gal kam nors atrodys keistai, kad nacionalinio parko direkcija užsiima meniniais projektais – mūsų tikslas mokyti žmones būti gamtoje ir tuo pačiu pritraukti lankytojus į Smiltynę, kad ji nebūtų tik takelis į pliažą ir jūrų muziejų. Tikimės, kad šiuo projektu paskatinsime Klaipėdos savivaldybę daugiau dėmesio skirti Smiltynei, o to jai labai reikia. Į renginį pakvietėme visus Smiltynės gyventojus, kurių yra virš 30. Galbūt kils naujų idėjų tolimesnei bendrai veiklai, juk vasara dar net neįpusėjo“, - teigė renginio organizatoriai.