Akcija prasidėjė rugsėjo 1 dieną ir buvo numatyta iki lapkričio 20 dienos, tačiau pratęsta atsižvelgus į Gamtos tyrimų centro duomenis, kad šių žuvų nerštas tebevyksta. Prognozuojama, kad jis dar gali trukti kelias savaites.
Nuo akcijos pradžios aplinkosaugininkai jau surengė beveik 400 reidų, patikrino apie 4 tūkst. žvejų. Nustatyti 177 pažeidimai. Brakonieriai turės atlyginti daugiau kaip 17 tūkst. eurų žuvų ištekliams padarytą žalą. Iš jų paimtos 3 valtys, 24 tinklai, 41 meškerė.
Aplinkosaugos pareigūnai ir toliau organizuos reidus ir budės prie upių, kuriomis migruoja ir kur neršia šios vertingos žuvys, stabdys ir tikrins įtartinas transporto priemones. Jiems talkina neetatiniai aplinkos apsaugos inspektoriai, policijos, krašto apsaugos, valstybės sienos apsaugos pareigūnai. Brakonieriams aptikti naudojamos visos šiuolaikinės priemonės – pradedant nepilotuojamomis skraidyklėmis, vadinamaisiais dronais, ir baigiant sraigtasparniu.
Aplinkosaugininkai primena, kad lašišų, šlakių ir upėtakių žvejyba, taip pat bet kokia žvejyba šių žuvų neršto vietose, draudžiama iki gruodžio 31 d. Už lašišos ar šlakio neteisėtą sugavimą gresia administracinė atsakomybė – nuo 231 iki 579 eurų bauda ir pažeidimo padarymo įrankių ir priemonių konfiskavimas.
Be to, pažeidėjas turi atlyginti žuvų ištekliams padarytą žalą. Už vieną neteisėtai sugautą lašišą ar šlakį teks sumokėti daugiau kaip 630 eurų. Jeigu ši žuvis neteisėtai sugauta ichtiologiniame draustinyje ar rezervate, reikės sumokėti trigubai – daugiau kaip 1900 eurų.
Pastebėję brakonieriavimo atvejus, gyventojai ir žvejai kviečiami nedelsiant pranešti bendruoju pagalbos telefonu 112.