Taip pat ir vandens laikrodį su judančiomis figūrėlėmis, tačiau miesto gyventojus labiausiai traukia kita rūmų ansamblio įžymybė – parkas su senoviniais tvenkiniais.
Juose ne pirmą šimtmetį auginamos įvairių rūšių žuvys – auksaspalvės meknės – orfos, kuojos,
V.Lydekos nuotr./Zalcburge karpiai varžosi su antimis |
raudės, amūrai, eršketai, japoniškų ir europinių veislių karpiai. Pastarieji tapo Zalcburgo valdovų rūmų tvenkinių "žvaigždėmis” ir pulkeliais lydi krantinėmis vaikštinėjančius lankytojus bei noriai leidžiasi fotografuojami. Užtenka tik žengti žingsnį nuo takelio ir atsistoti ant akmenimis grįsto tvenkinio krašto, kad tuoj pat vandens paviršiuje pasirodytų kelios plačios nugaros. Auksašoniai taip įprato kaulyti iš lankytojų gardžių kąsnelių, kad juos galima maitinti iš rankos.
Kadangi pasilenkti prie vandens sunkoka, pyrago ar bandelių gabalėliai dažniausiai tiesiog metami į vandenį. Prie jų tuojau skuba antys, dešimtimis plaukančios tvenkiniuose. Tada prasideda įnirtingos varžytuvės – antis dar tik tiesia kaklą prie pyrago gabalėlio, o greta jo pasirodo kelios plačios burnos, patykšta purslai ir kryklė lieka it musę kandusi. Pačias atkaliausias pretendentes pasmaguriauti karpių sąskaita plačiašoniai taško vandeniu ar tiesiog stumia šalin. Šio margaspalvio spektaklio pažiūrėti susirenka dešimtys smalsuolių ir garsiai komentuoja sutartinius karpių veiksmus.
V.Lydekos nuotr./Zalcburge karpiai varžosi su antimis |