„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Gigantiškų otų gaudymui – plekšnės imitacija

Ne tik lydekos mielai ryja savo gentainius, bet ir šaltųjų jūrų otai iš gelmių atsliūkina į smėlėtas Norvegų, Barenco ar Ochotsko jūrų priekrantes pamedžioti joms giminingų plekšnių ir jūros liežuvių.
Plekšnės imitacija – elastingas masalas, sukurtas specialiai gigantiškų otų meškeriojimui
Plekšnės imitacija – elastingas masalas, sukurtas specialiai gigantiškų otų meškeriojimui

Žūklė „Facebook'e“. Junkis ir tu.

Gigantiški otai užauga išties įspūdingi – meškeriotojams gana dažnai pavyksta sugauti  50-100 kg sveriančių šių žuvų, o rekordinis otas, sugautas ties Lofotenais, siekė 202 kg. ir buvo 2,46 m ilgio. Pasak Sorojos saloje profesionalias gido paslaugas teikiančio mūsų kraštiečio Dariaus Ignatavičiaus, tokiems egzemplioriams vilioti naudojamos įvairios masalinės žuvys, kurių svoris gali siekti kilogramą. Tiesa, dažniausiai į otų meškeriojimo masalų sąrašą pakliūva įvairių rūšių menkių jaunikliai, bet norvegų meškeriotojai sako, jog plekšnės – taip pat tinkamas masalas.

Profesionalų gidų, instruktuojančių į Norvegiją gaudyti stambias žuvis meškeriotojus, žodžiais, otas – ne tik smaguris, bet ir lėto būdo plėšrūnas, nes pastvėręs masalą, ilgai jį ragauja, vertina, kol pradeda ryti. Todėl otai labai retai sugaunami dirbtiniais masalais, pagamintais iš metalo, nes gigantas, stipriais žandikauliais pabandęs sužiaumoti blizgę, iškart pajunta apgaulę ir išspjauna masalą. Ši otų kibimo ypatybė – esminė, todėl meškeriotojams tenka naudoti gyvūninės kilmės masalus.

Užmetus dugninę su užverta ant kabliuko masaline žuvele, tenka laukti oto kibimo numatytoje vietoje , tikintis, kad plėšrūnas atplauks maitintis, tačiau jis gali ir nepasirodyti arba praplaukti už kelių metrų ir nepastebėti masalo. Todėl daug didesnė tikimybė, kad masalas „susitiks“ su otu,  jei bus plukdomas kateriui dreifuojant. Nepatogumas tas, kad natūralus masalas – žuvelė ar žuvienos išpjova, velkama palei dugna greitai sudryksta ir masalą reikia nuolat keisti, o tam reikia gana daug laiko.

Situacija pasikeitė, kai atsirado stambūs 20-30 cm guminukai – šie masalai minkšti, todėl otas, pastvėręs guminuką, apgaulės nejunta ir stengiasi grobį praryti, tačiau dažniausiai papietauti nespėja ir pakliūva ant kabliuko. Guminukai – labai tikroviški, nes jiems suteikiama žuvelių forma ir išvaizda. Kad guminukai būtų tikroviškesni, juos meškeriotojai apšlaksto kvapiais aliejais, skleidžiančiais žuvies kvapą ar tiesiog žuvų taukais. Guminukai, kad ir minkšti, tačiau pakankamai tvirti ir vienu masalų galima meškerioti ilgai.

Tad nenuostabu, kad meškeriojimas jūroje elastingais masalais vis labiau populiarėja, todėl šie masalai nuolat tobulinami. Pastaruoju metu sukurta daug elastingų masalų, skirtų menkių, jūros ešerių, vilkžuvių meškeriojimui. Šie masalai naudojami ir otams gaudyti, bet jau pasirodo ir vien šių žuvų meškeriojimui skirtų guminukų. Vienas jų – guminukas, imituojantis plekšnę. Toks masalas gali būti veriamas ant kabliuko arba masyvaus galvakablio, pasmeigiamas  ant trišakių, pavadėliais, sujungtų su gramzdu. Bet kuriuo atveju masalą labai patogų vilkti palei pat dugną, kur otai ieško grobio, karkartėmis leidžiant plekšnės imitacijai čiūžtelti gruntu ar priglusti prie jo. Meškeriojimo jūroje ekspertų nuomone, originalus masalas šiemet taps sezono naujove, bet niekas neabejoja, kad jis greitai įsitvirtins meškeriotojų arsenale.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“