Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Kaip dugnine pavasarį meškeriojamos atsargiai kimbančios žuvys?

Kol vanduo nesušyla, karpinėms žuvims privilioti prie masalo pakanka žiupsnelio sotaus ir viliojančio jauko, todėl dugninė ankstyvą pavasarį, kai prasideda polaidis, jo metu ir vandeniui slūgstant, veiksmingas migruojančių žuvų ir pirmiausia kuojų gaudymo įrankis, tačiau svarbu pasirinkti atitinkančią meškeriojimo sąlygas montažo, susidedančio iš svarelio arba šėryklės ir pavadėlio su kabliuku, schemą.
Kol vandenys neįšilę, upėse žuvys kimba atsargiai
Kol vandenys neįšilę, upėse žuvys kimba atsargiai

Valas slysta pro auselę

Be jokios abejonės, populiariausio ir dažniausiai naudojamo dugninės montažo schemos ašis – gramzdas arba šėryklė, pro kurios auselę laisvai slysta valas. Jo privalumas tas, kad toks montažas labai tinka meškerioti atsargiai kimbančias žuvis. Kai kuoja pastveria masalą ir, ragaudama jį, ima pamažu plaukti į šalį nuo tos vietos, kur gulėjo masalas, raudonpelekė nejaučia jokio pasipriešinimo ir vis labiau įsidrąsina.

Dugninės viršūnėlė tuo metu nerodo, jokių kibimo ženklų, tačiau, kai kuoja pakankamai įryja masalą ir atsiduria gana toli nuo šėryklės, aplink kurią sukinėjasi jos gentainės, pavadėlis įsitempia ir dugninės meškerykočio viršūnėlė ima energingai  pulsuoti. Dažnai, jei šėryklės masė nemaža, kuoja pasikerta pati, tačiau meškeriotojas, laiku sureagavęs, ją taip pat pakerta užtikrintai. Kaip tokį montažą padaryti tinkamai?

Būtinas segtukas su sukučiu

Užmaukite ant valo „Rolling Swivel“ tipo segtuką su sukučiu, kurio auselėje įmontuotas keraminis įdėklas. Ši detalė leidžia sklandžiau pro auselęs kiaurymę slysti valui. Segtukas su sukučiu patogus tuo, kad, reikalui esant, galite keisti šėrykles, neardydami montažo. Nusegei vieną šeryklę ir prisegei kita per pusę minutės. Tai didelis patogumas, nes leidžia prisitaikyti prie įvairiausių meškeriojimo sąlygų.

Tada paimkite gabaliuką elastingos žarnelės (geriau guminė nei silikoninė) ir taip pat užverkite ant valo. Tada atmatuokite nuo valo pabaigos 20-30 сm ir toje vietoje priveržkite stopmazgį. Tinka toks, kuris naudojamas slankiųjų plūdžių grimzlei fiksuoti, bet galima jį pasidaryti ir iš elastingo valo. Toks dvigubas fiksatorius-amortizatorius reikalingas, kad, pakertant žuvį, stopmazgis nesislinktų valu, link jo gale pririšto sukučio. Pastarasis būtinas tvirtinti pavadėlį ir apsaugoti pagrindinį valą nuo susukimo, nes traukiant masalą iš vandens, tasai sukasi aplink savo ašį kaip pašėlęs. Ypač energingai sukasi kukurūzo grūdas ar musės lervų vėrinukas.

Aut. nuotr.Jei pagrindinis valas gali laisvai slysti pro šėryklės ir valo jungties auselę, žuvis nejunta pasipriešinimo ir drąsiai ryja masalą
Aut. nuotr.Jei pagrindinis valas gali laisvai slysti pro šėryklės ir valo jungties auselę, žuvis nejunta pasipriešinimo ir drąsiai ryja masalą

Su šiuo montažu naudojamas ilgas pavadėlis iš šiek tiek plonesnio nei pagrindinis valo – maždaug metro ilgio. Toks montažas naudojamas gaudant žuvis ir tėkmėje, ir ten, kur jos praktiškai nėra: reikia tik parinkti reikiamo tipo šėryklę.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kai norai pildosi: laimėk kelionę į Maldyvus keturiems su „Lidl Plus“
Reklama
Kalėdinis „Teleloto“ stebuklas – saulėtas dangus bene kiaurus metus
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos