Žūklės paslaptys „Facebook'e“. Spausk LIKE.
Pavasarį polaidis suplukdo į upes daug vandens, tad jo lygis žymiai pakyla, o tėkmė sustiprėja. Tokiose sąlygose migruojančios karpinės žuvys ieško užuoglaudų, tačiau ir jose ilgai neužsibūna – atgavusios jėgas ir pailsėjusios jos tuoj pat traukia prieš srovę.
Tiesa, kelionės metu jos nepamiršta maitintis, tačiau daro tai priešokiais. Jei aptinka maisto, ryja ir plaukia toliau, o štai, jei jaukas, priviliojantis žuvis prie masalo, skleidžia patrauklų aromatą, kuojos, karšiai ir plakiai toje vietoje, kur aptiko maisto, gali užsibūti ilgiau. Dažnai net tokį laiko tarpą, kol pasisotina.
Ši ypatybė svarbi meškeriojant tiek dugninėmis, tiek plūdinėmis. Be to, geriau žuvis vilioja ne skystos aromatinės medžiagos, ištirpusios vandenyje, o birios, pavyzdžiui, karšius labai masina cinamono dalelės. Todėl rekomenduojama jauką, skirtą vilioti karpines žuvis, pagardinti biriais aromatizatoriais.
„Browning“ ekspertai, vadovaujami Bobo Nudde,o sukūrė tris ypatingus aromatinių medžiagų mišinius meškeriojimui šaltoje tėkmėje – „Browning XTC Aroma Super Almond“, „Browning XTC Aroma Super Toftee“ ir „Browning XTC Aroma Super Cinamon“, kurie ypatingi tuo, kad net menkiausia juose esančių pagardų koncentracija yra juntama labai toli ir sužadina žuvų skonio receptorius, išdėstytus ant kūno. Šis signalas būna labai stiprus ir sužadina žuvims apetitą.