Rykliai prisitaiko prie klimato pokyčių ir ima poruotis su kitų rūšių „giminaičiais“

Mokslininkai Australijos vandenyse atrado pirmąją pasaulyje ryklių mišrūnų rūšį. Toks susikryžminimas daro juos stipresnius ir atsparesnius klimato pokyčiams, rašo „Daily Mail“.
Mišrusis ryklys, prisitaikęs prie klimato pokyčių
Mišrusis ryklys, prisitaikęs prie klimato pokyčių / AFP/„Scanpix“ nuotr.
Temos: 1 Ryklys

Žūklės draugai „Facebook“ tinkle

Mišrūnas – tai Australijos juodapelekio ir paprastojo juodapelekio ryklio hibridas, rašo leidinys.

Mokslininkai sako, kad ryklių kryžminimasis neatsitiktinis. Tai ženklas, kad ne itin žemo intelekto, tačiau labai ištvermingi plėšrūnai prisitaiko prie šylančio klimato..

Faktas, kad Australijos juodapelekiai rykliai poruojasi su savo „giminaičiais“, yra neįtikėtinas atradimas, sakė tyrimo vadovė Jess Morgan, atstovaujantis Kvinslendo universitetui.

Jos teigimu, mokslininkai tiesiogiai stebi gyvūnų evoliuciją.

Tyrime dalyvavusio Colino Simpfendorferio iš Jameso Cooko universiteto teigimu, pirminiai tyrimai byloja, kad hibridinės rūšys yra gana stiprios.

Australijos juodapelekiai rykliai yra šiek tiek mažesni nei jų plačiau paplitę pusbroliai. Jie gali gyventi tik tropiniuose vandenyse. Tačiau jų mišrūnai palikuoniai rasti už 2 tūkst. kilometrų, vėsesniuose vandenyse. Tai reiškia, jog Australijos juodapelekiai rykliai adaptuojasi, kad išgyventų dėl pasaulinio klimato šilimo keičiantis jūrų temperatūroms.

Jei paaiškės, kad mišrūnai yra stipresni nei jų motininės rūšys, anot C. Simpfendorferio, jie gali pergyventi savo grynaveislius protėvius.

„Mes nežinome, ar taip ir yra, tačiau žinome, kad jie gyvybingi, jie dauginasi, matome, kad yra keletas mišrūnų kartų. Atrodo, kad jie yra gana tvirti individai“, – sakė jis.

Anot C.Simpfendorferio, šis tyrimas gali mesti iššūkį tradicinėms idėjoms apie tai, kaip rykliai evoliucionuoja.

„Manėme, kad suprantame, kaip atsiskyrė ryklių rūšys, tačiau tai mums sako, kad iš tikrųjų greičiausiai visiškai nežinome mechanizmo, atskiriančio ryklių rūšis. Iš tiesų tai gali vykti ir su daugiau rūšių, ne tik šiomis dviem“, – kalbėjo mokslininkas.

AFP/Scanpix nuotr./Miarusis ryklys, prisitaikęs prie klimato pokyčių
AFP/„Scanpix“ nuotr./Mišrusis ryklys, prisitaikęs prie klimato pokyčių

 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aukščiausios klasės kavos aparatai: ar verta į juos investuoti?
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai