Pagrindinę vidurio puolėjo vietą užėmęs dvidešimtmetis Londone neatsiskleidė. 213 cm ūgio uteniškis vidutiniškai pelnydavo po 4,2 taško, atkovodavo po 4 kamuolius ir nė iš tolo nepriminė talento, kurį 2011 m. NBA naujokų biržoje penktuoju šaukimu pasirinko Toronto „Raptors“ klubas.
„Olimpiada buvo tikrai sunki. Nepasiekėme tai, ką norėjome pasiekti. Nepadarėme tai, ką norėjome padaryti, – apgailestavo J.Valančiūnas. – Nuotaika yra slogi, nes olimpinės žaidynės mums nebuvo nuostabios. Nežinau, ko trūko, bet jaučiau įtampą. Dažniausiai susidūriau su problemomis gindamasis, man trūko fizinės jėgos. Bet tai ištaisoma.“
Londone jis pirmą kartą kovėsi su iš NBA žvaigždžių sudaryta JAV ekipa: „Amerikiečiai labai atletiški, bėgantys į greitą puolimą, gerai puolantys ir besiginantys. Labai geras žaidėjas yra Tysonas Chandleris. Jis atletiškas, fiziškai stiprus. Įgijau naudingos patirties.“ Vis dėlto dramatiškame mače su amerikiečiais J.Valančiūnas rungtyniavo tik 9 minutes, pelnė 4 taškus ir atkovojo 1 kamuolį, o lietuviai nusileido 94:99.
Antrus metus vyrų rinktinei atstovavęs vidurio puolėjas pagal olimpiadų skaičių ateityje stengsis pralenkti keturiose dalyvavusį Š.Jasikevičių, o artimiausias kelias savaites skirs poilsiui. Vėliau J.Valančiūnas treniruosis individualiai ir ruošis debiutui NBA lygoje.