K.Kemzūra portalui sportingnews.com atsakė, tokį J.Valančiūno vaidmenį aikštėje lemia skuboti krepšininko sprendimai bei taktinės gudrybės.
Fotodiena/Roberto Dačkaus nuotr./Kęstutis Kemzūra |
„Kartais jis įžengia į aikštę ir viską nori padaryti iš karto, nieko nelaukęs. Jis per daug skuba. Jonas jaunas, todėl natūralu, kad taip nutina, tačiau jam reikėtų šiek tiek nusiraminti“, – teigė Lietuvos rinktinės vyriausiasis treneris.
JAV žurnalistams nuostabą kelia tai, jog 2011-aisiais penktuoju šaukimu NBA naujokų biržoje „Raptors“ ekipos pašauktas J.Valančiūnas praėjusiais metais žibėjo Europos pirmenybėse, o šių metų olimpiadoje dažniausiai pasižymi klaidomis ir skubotais sprendimais. Tačiau K.Kemzūra ramino, jog vidurio puolėjui tiesiog trūksta patirties.
„J.Valančiūnas yra vienas iš daugelio aukštų krepšininkų, kuriems stinga patirties. Pirmiausia, jam reikia sutvirtėti, kad galėtų užsiimti tinkamas pozicijas po krepšiu. Antra, Jonui reikia praplėsti puolimo arsenalą baudos aikštelėje. Jis vis dar mokosi pagrindų, tačiau vėliau pradės daugiau žaisti nugara. Jam reikia išmokti šiuos dalykus ir neabejoju, jog tai jis ir padarys. Jam reikia nemažai padirbėti“, – apie savo auklėtinį kalbėjo Lietuvos rinktinės strategas.
Prieš JAV rinktinę J.Valančiūnas aikštėje praleido vos 9 minutes, tačiau pelnė 4 taškus ir atkovojo kamuolį. K.Kemzūra, paklaustas, kodėl tiek mažai laiko aikštėje praleido vidurio puolėjas, tikino, kad tai nulėmė taktika: „Jonui aikštėje buvo geriau būti, kuomet joje buvo Tysonas Chandleris, tačiau, kai amerikiečiai sumažino penketą, jis tapo mobilesnis, tuomet taktiškai aikštėje buvo geriau laikyti Darių Songailą. Jonui tai buvo gera galimybė susipažinti su NBA krepšiniu, tačiau mes darėme tai, kas yra geriausia komandai. Jei tai veikia, reiškia jokių pakeitimų nereikia daryti.“
Londono olimpinėse žaidynėse J.Valančiūnas aikštėje vidutiniškai praleidžia po 11 minučių ir pelno 3,6 taško (53 proc. dvit.), po krepšiais atkovoja po 3 atšokusius kamuolius bei blokuoja 0,4 varžovo metimo per susitikimą.