XXX-ose olimpinėse žaidynėse Didžiosios Britanijos sportininkai pelnė 65 medalius (29 aukso, 17 sidabro ir 19 bronzos), tačiau „The Telegraph“ praneša, kad net 24 medalius (11 aukso, 3 sidabro ir 10 bronzos) iškovojo užsienyje gimę sportininkai arba imigrantų atžalos.
Mohamedas Farahas, kuris pasiekė istorines pergales 10 ir 5 km bėgimo distancijose, yra iš Somalio, o į Londoną persikėlė būdamas aštuonerių. Septynkovės olimpinės čempionės Jessicos Ennis tėvas – jamaikietis, o dviračių plento varžybose triumfavęs Bradley Wigginsas gimė Belgijoje, o jo tėvas – australas, – vardija „The Telegraph“.
Aštuoniolikmetės tenisininkės Laura Robson, kuri su škotu Andy Murray mišrių dvejetų varžybose iškovojo sidabrą, abu tėvai taip pat australai – sportininkė gimė Melburne.
Žirgų sporto atstovė Laura Bechtolsheimer, Londone iškovojusi aukso ir bronzos medalius, gimė Vokietijoje, o bronzą pelnęs šuolininkas į tolį Robertas Grabarzas – Lenkijoje.
Vis dėlto daugiausia sąsajų Didžiosios Britanijos olimpiniai prizininkai turi su Nigerija – mažiausiai 16 medalininkų turi giminystės ryšių šioje Afrikos šalyje. Pavyzdžiui, 400 m bėgimo vicečempionė Christine Ohuruogu bei bronzą iškovojęs boksininkas Anthony Ogogo.
„Tai tik atspindi mūsų visuomenę – šiandien esame multi-etninė visuomenė, tad normalu, kad šių metų Didžiosios Britanijos olimpinė rinktinė gerokai skiriasi nuo 1948-ųjų (tuomet olimpinės žaidynės taip pat vyko Londone, – red. past.), kai sprinteris McDonaldas Bailey buvo vienintelis juodaodis rinktinėje, – teigia garsi Didžiosios Britanijos visuomenės veikėja Sunder Katwala. – Olimpinė rinktinė pasikeitė, nes pasikeitė Didžioji Britanija“.