Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Dviratininkė Vilma Rimšaitė: „Pergalė prieš elitinį sportininką saldi, nes mūsų pasiruošimo sąlygos nepalyginamos“

Geriausia Lietuvoje BMX („mažųjų dviračių“) dviratininkė Vilma Rimšaitė tvirtina įgyvendinusi savo didžiausią svajonę – dalyvauti olimpinėse žaidynėse. Būsimoji olimpietė ketina dalyvaut liepos 1 dieną vyksiančiame Vilniaus miesto dviračių ture.
Vilma Rimšaitė
Vilma Rimšaitė / sportoakimirka.lt

Vienintelės Lietuvoje šios sporto šakos profesionalės teigimu, Lietuvai geriau pasirodyti BMX dviračių sporte trukdo trasų trūkumas, o jos pačios sportavimo sąlygos, palyginus su kitų šalių sportininkų galimybėmis, yra žymiai sudėtingesnės.

Vilma, gegužės pabaigoje patekai į Londono olimpiadą. Kokie dabartiniai tavo tikslai ir artimiausi planai?

Aišku, dabar didžiausias tikslas yra kaip įmanoma geriau išnaudoti tuos likusius 2 mėnesius ir pasiruošti olimpiadai. Tobulinti dar tikrai yra ką, ypač techniką. Penktadienį jau išvažiuoju į Prancūziją, kur savaitgalį startuosiu paskutiniuose Prancūzijos taurės etapuose. Po jų dešimčiai dienų pasiliksiu ten pasitreniruoti su aukšto meistriškumo treneriu. Toliau pasiruošimas turėtų vykti daugiausia Lietuvoje ir Latvijoje.

Ką tau reiškia galimybė startuoti olimpiadoje?

Man tai reiškia VISKĄ!!!  Po olimpiados ramiai, nesigailėdama, bet kada galėčiau mirti!

Su kokiomis viltimis ruošiesi olimpiadai?

Iš tikrųjų negalvoju apie tai, kokią vietą galėčiau užimti. Tikiuosi, būsiu ne paskutinė ir tiek. Kalbėti apie pretendavimą į medalius būtų šokimas aukščiau bambos! Realiai vertinu situaciją ir suprantu, kad apie medalius man tik pasvajoti, nes mano treniruočių ir kitų elitinių pasaulio BMX'ininkų pasiruošimo sąlygos yra nepalyginamos. Jie turi didžiausią pagalbininkų būrį, geriausias trasas, geriausius trenerius, sąlygas ir būrį geriausių sportininkų, su kuriais kiekvieną dieną treniruojasi. O aš tuo tarpu viską darau viena. Man vien išlaikyti vidutinį lygį reikia įdėti dvigubai daugiau pastangų, nei jiems pasiekti aukščiausią lygį. Nors kartais ir aš aplenkiu vieną kitą tokį elitinį sportininką – tada ta pergalė yra neapsakomai saldi! Daug saldesnė nei šiaip medalis ar tam tikra užimta vieta.

Kaip vertintum Lietuvos dviratininkų lygį ir dviračių populiarumą Lietuvoje?

Džiugu, kad Lietuvoje dviračių sporto lygis kyla. Ypač daug atsirado MTB (kalnų dviračių) sporto dalyvių. Taip pat nemažai jaunimo miestų gatvėmis važinėja BMX dviračiais. Aišku, MTB vystymuisi sąlygos Lietuvoje yra geresnės: turime gražius miškus, laukus, trasų rengimui nereikia didelių investicijų. BMX dviratininkams didžiausia problema, aišku, yra trasų trūkumas. Gaila, bet Lietuvoje yra vos 2 normalios trasos. Labai norėtųsi, kad jų atsirastų daugiau. Ypač Vilniuje matomas didelis potencialas.

Ar pati sulauki dėmesio, kokio tikiesi, tiek iš aplinkinių, tiek iš valstybės? Ar BMX, kaip sportas, yra vertinamas Lietuvoje, ar galbūt vis dar į jį žvelgiama tiesiog kaip į paauglių laisvalaikio praleidimo formą?

Po patekimo į olimpiadą dėmesio, aišku, gaunu daugiau. Tačiau tikrai kone kasdien tenka susidurti su požiūriu, jog BMX sportas nėra rimtas, jog tai vaikų sportas, nes važinėjama su „vaikišku dviračiu“. Tai yra didžiausia netiesa! Šis sportas yra be galo sunkus tiek fiziškai, tiek psichologiškai! Tai nėra tik sprintas! Tai sprintas su įvairiausiomis kliūtimis, su dar 7 žmonėmis, kurie bando tave visaip aplenkti, nuversti, užblokuoti tau kelią bet kokia kaina. Taip pat reikia labai geros reakcijos, viso kūno stiprumo ir geros koordinacijos! Tai be galo techniška sporto šaka, o kur daug technikos, ten ir labai daug sunkaus specifinio darbo. Be to, reikia ir jėgos bei greičio, greito mąstymo, prisitaikymo prie kas milisekundę besikeičiančios situacijos, stiprių nervų.

Kuo tave patraukė BMX dviračiai ir kas tave veda į priekį?

Žavi tai, kad BMX dviračių sportas yra be galo įdomus, ekstremalus, besikeičiantis. Jis nuolatos skatina vėl ir vėl perlipti per save, nugalėti baimes, atrasi naujas ribas. Tai neapsakomas jausmas! Tai pagrindinis gyvenimo variklis.

Mini tik BMX ar nevengi ir ant kitokio dviračio užsėsti?

Žinoma, kad minu įvairius dviračius. Tai irgi treniruotė. Net esu mynusi kalnų dviračių maratoną, žinoma, tik pramogai. Štai ir dabar ketinu sudalyvauti Vilniaus miesto dviračių ture liepos 1 d. Tai bus MTB maratonas miesto centre. Kažkas naujo Lietuvoje, tad labai įdomu. Turiu daug draugų minančių tokiose varžybose. Jos skirtos visiems, kurie mėgsta pasivažinėti dviračiais, tad labai šaunu, kai gali dalyvauti ir negalvoti, kad turi pasiekti aukštą rezultatą, o tiesiog gerai praleisti laiką. Aš rezultatų siekiu kitur.
 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kai norai pildosi: laimėk kelionę į Maldyvus keturiems su „Lidl Plus“
Reklama
Kalėdinis „Teleloto“ stebuklas – saulėtas dangus bene kiaurus metus
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos