Londono oro uostą apgulė išvykstantys olimpiečiai

Londono Hitrou oro uostas įkūrė specialų terminalą, panašų į miesto parką, kad susidorotų su keleivių antplūdžiu pasibaigus šiame mieste vykusioms olimpinėms žaidynėms, kai apie 15 tūkst. sportininkų, pareigūnų ir žiniasklaidos atstovų pirmadienį susiruošė skristi namo.
Hitrou oro uoste
Hitrou oro uoste / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Praėjus kelioms valandoms po olimpiados uždarymo ceremonijos, žaidynių vartais tapęs oro uostas paskelbė esantis pasiruošęs masiniam išskridimui, o ir anksčiau per olimpiadą jame nebuvo kilęs chaosas, kurio baiminosi Didžiosios Britanijos žiniasklaida.

Vien sportininkams skirtas Olimpiados terminalas buvo įrengtas tarsi Londono parkas – su želdiniais, suoleliais ir dirbtine žole. Jo darbuotojai vilki parkų sargų uniformas, o dekoracijos vaizduoja Londono simboliais tapusius statinius ir objektus – tarp jų yra ir vienas iš garsiųjų raudonų autobusų.

Terminale yra 31 keleivių registracijos langelis ir septyni saugumo patikros vartai.

Pirmadienį iš šio oro uosto turėtų išvykti iš viso 116 tūkst. žmonių.

Hitrou nurodė, kad pirmadienis pagal atvykstančių arba išvykstančių keleivių skaičių bus judriausia olimpiados sezono diena. Pirmadienį iš šio oro uosto turėtų išvykti iš viso 116 tūkst. žmonių, o įprastomis dienomis jis aptarnauja vidutiniškai po 95 tūkst. žmonių.

„Norėjome išvykstantiems atletams pratęsti olimpiados geros nuotaikos veiksnį oro uoste per mūsų labiausiai įtemptą dieną“, – sakė Hitrou oro uosto operatoriaus – Ispanijos kapitalo įmonės BAA – generalinis direktorius Colinas Matthewsas.

„Tikiuosi, kad Olimpiados terminalo parkas taip pat paliks šypseną keleivių veiduose ir prisidės prie paskutinių laimingų prisiminimų apie Londoną“, – pridūrė jis.

Tarp 15 tūkst. „olimpinės šeimos“ narių, išvyksiančių pirmadienį per Hitrou oro uostą, sportininkų tikriausiai bus apie 6 tūkst., nurodė jo administracija.

Daugelis atletų sekmadienį pasinaudojo keleivių registracijos ir bagažo priėmimo paslaugomis olimpiniame kaimelyje, o Hitrou oro uostas praeitą naktį iš kaimelio surinko 5 040 bagažo vienetų.

Per Hitrou išvykstantys sportininkai sakė, kad Londono svetingumas padarė jiems įspūdį.

„Čia, Londone, mumis nepaprastai gerai rūpinosi“, – teigė Bahamų sprinteris Chrisas Brownas, iškovojęs auksą vyrų estafetės 4x400 metrų rungtyje.

JAV vandensvydžio komandos, taip pat laimėjusios aukso medalį, narė Tumua Anae pridūrė: „Žaidynės buvo stulbinamos. Žmonės mums buvo labai geri. Visi savanoriai buvo labai draugiški ir labai mus palaikė.“

Tačiau kai kurie atletai išvyks iš Londono traukiniais.

Geležinkelių bendrovė „Eurostar“ nurodė organizuosianti specialų reisą į Paryžių, kuriuo namo grįš Prancūzijos olimpinė delegacija.

Stratfordo požeminėje geležinkelio stotyje, kuri buvo pagrindinis geležinkelio jungtis su Olimpiniu parku rytų Londone, kai kurie ženklai skelbė „Rio de Žaneiras“ – nurodydami Brazilijos miestą, kuris taps 2016 metų olimpiados šeimininku.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų