2012 08 04 /2012 08 05

Net asmeninis rekordas nepadėjo patekti tarp prizininkių: Austra Skujytė olimpinėse žaidynėse liko penkta

Septynkovininkė Austra Skujytė iš Londono olimpinių žaidynių grįš be medalio. Iki paskutinės rungties buvusi antroje vietoje, po 800 m bėgimo Lietuvos lengvaatletė nukrito į 5 poziciją.
Austra Skujytė
Austra Skujytė / Fotodiena/Alfredo Pliadžio nuotr.

800 m bėgimo distancijoje – sugaišo 2 minutes 20,59 sekundės (816 tšk.) ir liko tik 27-a tarp 32-jų varžybas baigusių sportininkių (startavo 38).

Bendroje įskaitoje A. Skujytė surinko 6599 taškus ir, pagerinusi asmeninį rekordą, tik 29 taškais atsiliko nuo bronzą iškovojusios rusės Tatjanos Černovos.

Aukso medalis atiteko greičiausiai 800 m nubėgusiai planetos vicečempionei britei Jessicai Ennis. Ji per dvi varžybų dienas surinko 6955 taškus ir, pagerinusi šalies rekordą, net 306 taškais aplenkė vokietę Lilli Schwarzkopf.

UKRAINOS TRAGEDIJA

AFP/Scanpix nuotr./Liudmila Josypenko
Liudmila Josypenko

ATNAUJINTA 00.30 VAL. Iš pradžių buvo skelbta, kad L.Schwarzkopf diskvalifikuojama iš 800 m bėgimo varžybų. Neva vokietė bėgdama per anksti paliko savo takelį. Ukrainiečiai apsidžiaugė, kad taip trečioje vietoje atsidūrusi Liudmila Josypenko iškovojo bronzos medalį.

Vis dėlto vokiečiai pateikė protestą. Po vaizdo įrašo peržiūros paaiškėjo, kad už linijos koją padėjo ne vokietė, o kita sportininkė, tad vokietė buvo neteisingai diskvalifikuota, skelbia Gazetavv.com.

AFP/Scanpix nuotr./Natalija Dobrynska
Natalija Dobrynska

L.Schwarzkopf 800 metrų distanciją įveikė per 2:10.50. Šis rezultatas jai leido pakilti į antrą vietą bendroje įskaitoje. Taip T.Černovą ji nustūmė į trečią poziciją, ukrainietę L.Josypenko į ketvirtąją, o Austrą Skujytę į – penktą.

Iš pradžių Ukrainos žiniasklaida džiūgavo: „Vokietės diskvalifikacija, lietuvės nesėkmė – ir bronza mūsų!“ Vis dėlto L.Josypenko ir Ukraina moterų septynkovėje liko be apdovanojimo.

Primename, jog fiasko šuolių į tolį sektoriuje patyrusi Pekino olimpinė čempionė ukrainietė Natalija Dobrynska varžybų apskritai nebaigė.

Fotodiena/Alfredo Pliadžio nuotr./Ia pradžių buvo skelbta, kad A.Skujytė užėmė ketvirtą vietą
Fotodiena/Alfredo Pliadžio nuotr./Iš pradžių buvo skelbta, kad A.Skujytė užėmė ketvirtą vietą
Austros Skujytės rezultatai Londono olimpiadoje
Data Rungtis Rezultatas Taškai rungtyje Vieta rungtyje Bendroji įskaita Vieta bendrojoje įskaitoje
22.35 val. 800 m bėgimas 2:20.59 816 tšk. 26 6599 tšk. 5

32-ejų metų A. Skujytei tai ketvirtosios olimpinės žaidynės. 2000 metais Sidnėjuje ji buvo dvylikta (6034 tšk.), 2004 metais Atėnuose iškovojo sidabro medalį (6435 taškai), o 2008 metais Pekine varžybų nebaigė.