Šeši iš jų mėginiai buvo paimti dar prieš žaidynes, o pirmuoju, įkliuvusiu jau Londono olimpiadoje, tapo JAV dziudo kovotojas Nickas Delpopolo.
Svorio kategorijoje iki 73 kg septintą vietą užėmusio sportininko mėginyje, paimtame po pirmosios jo kovos olimpiadoje, buvo rasta marihuanos pėdsakų.
Tai sužinojęs N.Delpopolo savo kaltės neneigė, tačiau tikino, kad marihuana jo organizme atsirado netyčia.
„Taip nutiko dėl maisto, kurį suvalgiau prieš olimpines žaidynes. Aš nežinodamas suvalgiau maisto, kuriame buvo keptos marihuanos, – tvirtino amerikietis. – Atsiprašau JAV olimpinio komiteto, komandos draugų, savo gerbėjų. Man gėda dėl šios klaidos. Tikiuosi atstovauti savo šaliai ir ateityje.“
AFP/„Scanpix“ nuotr. Alexas Schwazeris turėjo ginti olimpinio čempiono titulą. |
Įkliuvo olimpinis čempionas
Į Londono olimpinių žaidynių antidopingo kontrolierių tinklus įkliuvo ir olimpinis čempionas – jis kol kas stambiausias laimikis.
Juo tapo italas Alexas Schwazeris, triumfavęs 2008-aisiais Pekino žaidynėse ir tikėjęsis ginti savo titulą 50 km sportinio ėjimo varžybose. Prieš ketverius metus jis pasiekė ir naują olimpinį rungties rekordą – 3 val. 37 min. 9 sek.
„Karti diena, – pranešdamas žinią prisipažino Italijos olimpinio komiteto prezidentas Gianni Petrucci. – Vienu medaliu mažiau, tačiau švariau.“
Patikrino jau daugiau nei 3 tūkst. sportininkų
Olimpinės žaidynės, aptikus draudžiamų preparatų, baigėsi ir Rusijos treko dviratininkei Victorijai Baranovai, 400 metrų bėgikui iš Kolumbijos Diego Palomeque, Brazilijos irkluotojai Kissya Cataldo da Costai ir dviem Moldovos lengvaatletėms – kūjo metikei Marinai Marghievai ir disko metikei Natalijai Artyk.
Jie prisijungė prie anksčiau dopingo skandalus sukėlusios gimnastės uzbekės Luizos Galiulinos bei albano sunkiaatlečio Hyseno Pulaku.
Priminsime, kad startuoti Londono olimpiadoje dėl dopingo nepavyko ir dviems lietuviams – sunkiaatlečiui Aurimui Didžbaliui bei dviratininkei Rasai Leleivytei.
Organizatorių teigimu, prieš ir Londono olimpiados metu iš sportininkų jau paimta daugiau nei 3 tūkst. šlapimo ir kraujo mėginių. Iš viso užsibrėžta patikrinti net 5 tūkst. iš Londono olimpiadoje dalyvaujančių 10,5 tūkst. sportininkų.