Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Vilma Rimšaitė: džiaugsmą dėl iškovoto olimpinio kelialapio dar ilgai slopino viso kūno skausmai

Gegužės pabaigoje išsipildė Vilmos Rimšaitės svajonė. 29-erių BMX dviratininkė iškovojo kelialapį į Londono olimpines žaidynes. uris į Londoną V.Rimšaitė atvėrė Birmingeme (Didžioji Britanija) vykusiame pasaulio čempionate, kur užėmė 10 vietą. Tokio rezultato pakako, kad olimpinis bilietas įkristų į šiaulietės kišenę. Įspūdžiais V.Rimšaitė pasidalijo su 15min.lt skaitytojais.
Vilma Rimšaitė
Vilma Rimšaitė / Augusto Četkausko nuotr.

Prieš varžybas buvo sunku susikaupti, jautėsi didelis stresas. Visą savaitę iki varžybų kankino nemiga. Jautėsi nuovargis, dirglumas. Tai buvo ne šiaip pasaulio čempionatas, bet vienintelis šansas iškovoti kelialapį į olimpines žaidynes. Lemtingas šansas. Jaučiau nemažą spaudimą iškovoti kelialapį, to iš manęs buvo tikimąsi. Tai tikrai nepadeda.

Taigi sunkiausia buvo nusiraminti ir sėkmingai startuoti. Startas šiose varžybose buvo ypač svarbu, nes trasa trumpa, aplenkti kažką trasoje buvo sudėtinga. Išlaikyti varžybinę formą, nepavargti taip pat buvo labai svarbu, nes varžybos vyko labai vėlai. Dar jautėsi nuovargis ir po išvakarėse vykusių laiko lenktynių, kurios taip pat vyko beveik visą dieną ir baigėsi labai vėlai.

Taip pat prieš pat varžybas buvo pakeisti važiavimų sąrašai. Laimei, mano važiavime varžovės labai nepasikeitė ir konkurencija nebuvo labai didelė: buvo kelios labai stiprios, bet ir kelios labai silpnos varžovės, kurias aplenkti, žinojau, nebus problemų.

Iškovojus olimpinį kelialapį didelis akmuo nuo krūtinės nusirito, bet tuo pačiu atsiranda kitų atsakomybių

Nepavyko išvengti griūties

Ketvirfinalyje norėjau labai galingai startuoti, bet nepavyko. Tiesa, tai, kad nepavyko startas, mane vėliau ir išgelbėjo. Jau pirmame viraže įvyko didelė griūtis, į kurią pateko pirmose pozicijose važiavusios sportininkės. Važiuodama paskui jas griūties išvengiau ir laimėjusi ketvirtfinalį užsitikrinau vietą pusfinalyje. Olimpinis kelialapis jau buvo beveik kišenėje.

Deja, pusfinalyje  pati neišvengiau griūties. Dar ir dabar gydausi sumušimus ir žaizdas. Taip kad pasaulio čempionate buvo ir sėkmių, ir nesėkmių... Ne viskas klostėsi gerai ir laimingai. Žinoma, iškovotas olimpinis kelialapis suteikė didelį džiaugsmą, bet tuo pačiu skaudėjo visą kūną, kelius, alkūnes... Skausmas slopino džiaugsmą.

Nauja atsakomybė

Asm. arch. nuotr./Vilma Rimšaitė
Vilma Rimšaitė

Didelis akmuo nuo krūtinės nusirito. Smagu. Bet tuo pačiu atsiranda kitų atsakomybių, planų, stresų... O tai taip pat nėra taip lengva pakelti. Sunkiausia ko gero buvo sudaryti treniruočių planą iki olimpiados. Buvo daug elektroninių laiškų rašymo, skambučių, užklausų ir taip toliau...

Kalbant apie treniruotes, čia taip pat yra daug sričių, kuriose reikia tobulėti. Ypač technikoje. Tam du mėnesiai labai mažas laiko tarpas.

Iškovotą olimpinį jau spėjau ir atšvęsti. Aišku, simboliškai. Grįžusi namo draugams ir šeimai sodyboje surengiau BBQ vakarėlį. Kepėme kepsnius, dešreles, bananus... Buvo labai smagu.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Šviežia ir kokybiška mėsa: kaip „Lidl“ užtikrina jos šviežumą?
Reklama
Kaip efektyviai atsikratyti drėgmės namuose ir neleisti jai sugrįžti?
Reklama
Sodyba – saugus uostas neramiais laikais
Reklama
Žaidimų industrijos profesionalus subūrusiems „Wargaming“ renginiams – prestižiniai tarptautiniai apdovanojimai