2004 metų Atėnų olimpinių žaidynių organizatoriai buvo paduoti į teismą paveldo bendruomenės. Ši pasipiktino, kad olimpiados talismanai Atėnė ir Phevosas (Apolono atitikmuo) „nežmoniškai įžeidė“ antikinę graikų kultūrą. Dr. Panas Marinis sakė, kad talismanai „tyčiojasi iš dvasiškų helenistinės civilizacijos vertybių nužemindami šventuosius, kurie buvo garbinami senovės Graikijoje.“
1988 metų žaidynėse Benas Johnsonas buvo diskvalifikuotas dėl dopingo vartojimo ir iš jo atimtas 100 metrų bėgimo rungties aukso medalis. Praėjus 11 metų pulkininkas Gadaffis pasamdė sportininką savo sūnaus treneriu, kuris siekė padaryti futbolininko karjerą Italijos lygoje. Pulkininko sūnus sugebėjo vieną kartą pasirodyti aikštėje po keitimo prieš įkliūnant dėl dopingo.
Tradicinis gyvų balandžio paleidimas į dangų olimpinių žaidynių atidarymo ceremonijoje buvo nutrauktas po 1988 metų žaidynių Seule. Tuomet 10 balandžių pasirinko ne didingai nuskristi į dangų, o nutūpti ant olimpinio katilo krašto ir akimirksniu sudegė.
Prieš 1984 metų olimpines žaidynes Los Andžele „McDonald‘s“ paskelbė akciją „Kai Amerika laimi, laimi ir tu“. Klientams buvo išdalytos kortelės, kuriose paslėpti sporto renginiai, ir jie buvo informuoti, kad amerikiečių sportininkui laimėjus toje rungtyje bronzą jie gaus nemokamą „Coca Cola“ stiklinę, jei sidabrą laimės bulvyčių, už auksą pažadėjo „Big Mac“ mėsainį. Nelaimei, „McDonald‘s“ vadovai savo paskaičiavimus atliko pagal 1976 metų žaidynes, kuriose Amerika pelnė 94 medalius, iš kurių 34 aukso. Trylikai komunistinio bloko šalims boikotavus 1984 metų žaidynes, amerikiečiai susišlavė 174 medalius, iš kurių 83 aukso. Greito maisto restoranas patyrė 300 milijonų dolerių nuostolį.