Laikraščio „The Independent“ teigimu, šis įvykis gerai iliustruoja, kaip sunku netradicinės seksualinės orientacijos žmonėms gyventi homofobiškoje šalyje, kurioje homoseksualumas yra uždraustas įstatymu.
Konservatyvumu garsėjančioje Malaizijos Terenganu valstijoje pedagogai 13–17 metų paauglius išsiuntė į vadinamąsias vyriško elgesio konsultacijas. Jaunuoliai taip pat turėjo išklausyti religinio auklėjimo pamokas ir užsiimti sportu.
Valstijos ugdymo reikalų vadovas Razali Daudas naujienų agentūrai „Associated Press“ aiškino, kad „stovykla berniukus turėjo grąžinti į doros kelią, kol jų asmenybės dar nesužlugdytos negrįžtamai“.
„Toks moteriškas elgesys yra nenatūralus, jis atsilieps berniukų mokslams ir ateičiai“, – pridūrė R.Daudas. Jis pabrėžė, esą į tokias stovyklas berniukai veržiasi patys – jų ten niekas per prievartą negabena. „Po keturių dienų stovykloje berniukus stebės mokytojai ir tėvai, kurie jaunuoliams padės patarimais“, – sakė R.Daudas.
Jo teigimu, stovykla nėra „greitai veikiantis vaistas“. „Mes negalime priversti berniukų pasikeisti. Bet mes norime, kad jie suprastų, kad yra ir kitas pasirinkimas. Iš kai kurių pernelyg moteriškai besielgiančių berniukų išauga transvestitai arba gėjai, mes norime atiduoti visas jėgas, kad taip nenutiktų“, – teigė jis.
Malaizijos politikė Shahrizat Abdul Jalil viešai pasipiktino tokiu valdžios elgesiu. Jos teigimu, stovyklos pažeidžia įstatymus ir berniukų teises.
Gėjų teisių aktyvistai pareiškė, kad šis incidentas parodo, kaip sunku Malaizijoje siekti lygių teisių.
Malaizijos kovotojų už seksualinių mažumų teises atstovas Pangas Khee Teikas teigė esąs pasišlykštėjęs valdžios veiksmais. „Jeigu nieko nepadarysime, kad sustabdytume homofobiją, bijau, kad reikalai tik blogės“, – apgailestavo jis.