Chen Wei–yi sukėlė didelį internautų susidomėjimą praėjusį mėnesį, kai paskelbė apie savo „vestuvių“ planus. Tuo tarpu šeštadienį viename viešbutyje Taibėjuje vyko ceremonija, kurioje buvo tradicinė gėlių puokštė, tortas ir vestuvinis žiedas, taip pat dalyvavo 30 „nuotakos“ artimųjų ir draugų.
Only, kuriai gruodį sukaks 30 metų, nebuvo sužavėta pažįstamų vyrų, tačiau jausdama aplinkinių spaudimą susituokti pasiryžo šiam neįprastam žingsniui.
„Santuoka su savimi – būdas parodyti, kad pasitikiu savimi ir esu nusiteikusi optimistiškai, kad priimu save tokią, kokia esu, – aiškino viename biure dirbanti Chen Wei–yih. – Privalome mylėti save, kad galėtume pamilti kitus. Privalau ištekėti už savęs, kad galėčiau susituokti su kokiu nors ypatingu žmogumi.“
Chen Wei–yih šalininkai gyrė šį „išradingą“ sprendimą, o kai kurie siūlė surengti ceremoniją keliems vienu metu su savimi norintiems „susituokti“ žmonėms, rašoma Only tinklalapyje socialiniame tinkle „Facebook“.
Pasak Taivano pareigūnų, mūsų laikais daugelis moterų tuokiasi vėliau arba lieka vienišos, o šis veiksnys laikomas vienu iš labiausiai susijusių su itin dideliu gimstamumo sumažėjimu.
Šiuo metu gimstamumas Taivane yra vienas mažiausių pasaulyje.
Pernai taip pat buvo užregistruota rekordiškai mažai santuokų – žiedus sumainė tik 117 tūkst. taivaniečių porų. Kaip rodo Vyriausybės pateikta statistika, 2008 metais vestuvių buvo beveik ketvirtadaliu daugiau.
Daugelis Taivano moterų atideda vedybas vėlesniam laikui, nes siekia įgyti išsilavinimą arba sukurti sėkmingą karjerą. Tačiau įgyvendinusioms šiuos planus sunkiau pateisinti potencialių vyrų arba uošvių lūkesčius, kad moteris rūpinsis namų ūkiu ir augins vaikus, o ne dirbs.
Chen Wei–yih planai internete sulaukė ir neigiamų komentarų: kai kurie žmonės teigia, jog šis sumanymas tėra klastingas mėginimas susirinkti tradicines pinigines vestuvių dovanas.
Kita vertus, tūkstančiai moterų iš viso pasaulio išreiškė palaikymą šiai taivanietei.