Maskvos centre esančiame į tvirtovę panašiame mūriniame Butyrkų kalėjime nuo XIX amžiaus buvo laikoma daug garsių asmenų – nuo Sovietų Sąjungos disidentų Aleksandro Solženicyno ir Isaako Babelio iki nacistinės Vokietijos lyderio Adolfo Hitlerio sūnėno Heinricho.
„Plėtojame papildomas gydymo paslaugas... Bus įrengti netgi soliariumai“, – Butyrkų kalėjimo viršininkas Sergejus Teliatnikovas sakė valstybiniam radijui „Vesti FM“.
Soliariumus, kurie, pasak S.Teliatnikovo, bus naudojami gydymo tikslais, planuojama įrengti iki šių metų pabaigos, pranešė naujienų agentūra „RIA Novosti“.
Į perpildytus ir prastai tvarkomus kalėjimus Rusijoje didesnis dėmesys atkreiptas, kai pernai lapkritį mirė kalinamas teisininkas Sergejus Magnickis, kuris paskutinius gyvenimo mėnesius praleido Butyrkų kalėjime.
37 metų teisininkas, kuris anksčiau buvo didžiausio Rusijoje investicijų fondo „Hermitage“ teisinis konsultantas, advokatai sakė, kad jis buvo suimtas neteisėtai ir kad kalėjime nebuvo tinkamai rūpinamasi jo sveikata, nors dėl šios priežasties ne kartą kreiptasi į administraciją.
Rusijos federalinė kalėjimų valdyba vėliau paskelbė neįprastą pareiškimą, kuriame iš dalies pripažino atsakomybę dėl S.Magnickio mirties.
Anksčiau šiais metais kalėjimų valdyba paskelbė, kad beveik pusė šalies kalėjimuose laikomų asmenų serga vienokiomis ar kitokiomis ligomis, o daugelis jų užsikrėtę ŽIV arba tuberkulioze. Institucija didelio kalinių sergamumą sieja su pasenusia medicinos įranga.
Pasak S.Teliatnikovo, tikrinant Butyrkų kaliniams sveikatą taip pat bus naudojami echoskopai, o ateityje gali būti įrengtos patalpos specialioms gydymo procedūroms, tokioms kaip purvo vonios.
S.Magnickio gynėjai sakė, kad Butyrkų kalėjime nebuvo ultragarsinio tyrimo aparato, kuris būtų padėjęs diagnozuoti teisininko būklę.
S.Teliatnikovas pridūrė, kad kaliniams bus leista naudotis palyginti pigia internetinės telefonijos sistema „Skype“, kad galėtų bendrauti su artimaisiais.