Ateityje moterys galės gyventi be menstruacijų. Kiek jų išdrįs pasinaudoti šia galimybe?

1455 metais, praėjus dviem dešimtmečiams po to, kai ji buvo sudeginta ant laužo kaip ragana ir eretikė, Žana d'Ark buvo paskelbta nekalta kankine. Teismo proceso metu asmeninis jos valetas pateikė štai tokių įrodymų, kad savo devyniolika metų šioje žemėje Žana nugyveno pamaldžiai ir tyrai: „Ji niekada nekentėjo nuo slaptos moterų ligos.“
Mėnesinių skausmas
Mėnesinių skausmas / 123RF.com nuotr.

Jo tvirtinimu, kiek žinojo artimiausi žmonės, mergina niekada nesulaukė savo menstruacijų. Na, o neatsižvelgiant į tokį reiškinį kaip į šventumo įrodymą amenorėja – nenormalus mėnesinių nebuvimas – istoriškai buvo laikomas nelaime.

400 m. pr. Kr. Hipokratas rašė, kad „nutraukus mėnesines, atsiranda ligų iš gimdos“. 1652 metais gydytojas Nicolas Fontanus nustatė, kad amenorėja yra „universaliausia ir labiausiai paplitusi priežastis“, dėl kurios atsiranda paralyžius, melancholija, deginančios karštinės, pykinimas, galvos skausmai ir nenoras valgyti mėsos. Kai kurie XVIII amžiaus gydytojai manė, kad mėnesinių nebuvimas gali sukelti ištekėjusioms moterims isteriją, o dar 1961 metais epidemiologas Francesas Drew iškėlė mintį, kad jaunos moterys, nesirgdamos mėnesinėmis, gali patirti didžiulį psichinį diskomfortą.

Tačiau šiandien kai kurie gydytojai siūlo amenorėją net vos 14 ar 15 metų sulaukusioms pacientėms: menstruacijos tapo vienu iš pasirenkamų kūno procesų. „Jūsų menstruacijos taps reguliarios, mes galėsime jas išjungti, – man paaiškino Stanfordo medicinos mokyklos pediatrijos profesorė Sophia Yen. – Dabar jau turime technologiją, leidžiančią moterims pasirinkti, ar jos nori sirgti mėnesinėmis.“

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Tyrimas atskleidė: „Lidl“ dažno vartojimo prekių krepšelis – pigiausias
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai