Ant žarijų čirškėjo druskoje išvoliota žuvis ir sultingi mėsos kepsniukai, viename puode burbuliavo sriuba, kitame – karštas aliejus su spurgomis. Pro šalį šaligatviu skubantys žmonės į karštus puodus nekreipė dėmesio, kaip ir prie tų pačių puodų valgantys klientai. Tik turistams galėjo kilti įtarimas, kad toks maisto gaminimo būdas nesaugus praeiviams, valgytojams ar patiems prekiautojams.
„Ar žinai, kad beveik visi gatvės prekeiviai prekiauja nelegaliai? – paklausė mano draugė vokietė Elein ir paaiškino: – Taip, jie visi moka už savo vietą didelius pinigus, bet paprastai tai yra kyšis kažkam, dažniausiai gaujai, kuri vėliau atsiskaito su policija, kad prekystaliais užblokuoti šaligatviai pagrindinėse miesto gatvėse pareigūnams praslystų pro akis.“
Policija teigia, kad valdo šalį, pripažįsta, kad yra korumpuota, bet teisinasi, jog toks yra visas Tailandas, o ypač valdžia. Kasmet pranešama apie daugybę atvejų, kai aukšti valdžios ir policijos pareigūnai kaltinami narkotikų kontrabanda, prekyba žmonėmis, vagystėmis, kyšių ėmimu ir piktnaudžiavimu tarnybine padėtimi. Ar tai būtų viešnamių tinklas Šiaurės Tailande su ten dirbančiomis nepilnametėmis, ar korupcija subsidijuojant šalies ryžių sektorių, kuris atnešė 16 milijardų JAV dolerių nuostolių šalies biudžetui, – visur įsivėlęs koks policijos viršininkas ar net ministras pirmininkas.