Igno Staškevičiaus pokalbis su Glennu H.Mullinu: „Lavinkite protą, ir gyvenimas seks iš paskos“

Pokalbis su tantros mokytoju apie budizmo filosofiją ir praktiką. Kokia jos esmė? Ar nušvitimas yra vienkartinis įvykis, ar ilgas procesas? Ar budizmas neperša abejingumo visuomeniniame gyvenime? Pašnekovas savo teiginius grindžia vaizdingais, dažnai itin erotiškais pavyzdžiais iš senovinių Rytų traktatų.
Glenn H.Mullin
Glenn H.Mullin / Asmeninio albumo nuotr.

Glennas H. Mullinas (g.1949 m.) jaučiasi pasiekęs tokį amžiaus tarpsnį, kai norisi dalytis sukaupta išmintimi. Gimęs Kanadoje, dirbęs Dalai Lamos XIV vertėju, jis gyvena Pietų Korėjoje, kur turi būrį mokinių bei sekėjų.

Penkiskart vedęs septynių vaikų tėvas neatitinka vienuolio etalono, tačiau dėl savo nuopelnų verčiant šventuosius tekstus iš tibetiečių kalbos bei originalių paties parašytų darbų yra pagarbiai vadinamas lama ir Rytuose, ir Vakaruose.

Pašnekovas mąsto laisvai ir kritiškai, nevaržomas jokių autoritetų. Turbūt nedaugelis tiesioginių Dalai Lamos mokinių yra atsisakę duoti abstinencijos įžadus, o G.H.Mullin, remdamasis tibetiečių papročiu, leidžiančiu pasirinkti įžadų apimtį, sutiko atsisakyti tik vyno ir alaus, pasilikdamas teisę mėgautis viskiu ir romu. Lietuvių kalba 2019 m. išėjo svarbiausias pašnekovo veikalas „Keturiolika Dalai Lamų“.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų