„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Koronavirusui atsitraukiant: kodėl svarbu prisiminti mirusiuosius ir tinkamai su jais atsisveikinti?

Mano tėvo dėdė Thomas Patrickas Lynchas susirgo ispaniškuoju gripu. Jam buvo 12 metų, jis buvo jauniausias airių imigrantų, kurie XIX a. pabaigoje pabėgo nuo kasmetinio bulvių maro, politinių blogybių ir Clare grafystės skurdo, sūnus.
Laidotuvės
Laidotuvės / Mayron Oliveira nuotr./ Unsplash nuotr.

Jie atvyko į Džeksono miestą Mičigane, kur tuo metu buvo vadinamas didžiausiu pasaulyje siena aptvertu kalėjimu, kur tada darbininkams iš Airijos buvo lengva rasti darbo.

Thomaso tėvas, mano prosenelis, pamažu padarė šiokią tokią karjerą ir iš juodadarbio darbininko tapo sargu, o vėliau – uniformuotu apsaugos darbuotoju. Thomasas, kurio vardu aš vėliau būsiu pavadintas, išgyveno ligą, o jo motina pareiškė, kad Dievas išgelbėjo jį „ypatingam pašaukimui“.

Taigi, nors net suaugęs jis liko silpnas, susikūprinęs ir kvėpavo švokšdamas, 1934 metais jis įstojo į seminariją ir tapo Šventosios Romos, Airijos ir Amerikos katalikų bažnyčios kunigu. Panoraminė jo pirmųjų iškilmingų mišių, vykusių Šv. Jono bažnyčioje Džeksone, nuotrauka, padaryta iš Kuperio gatvės, išliko mūsų šeimos namuose iki šiol.

Pašaukimai atrandami badmečiu, sakoma Airijoje. Turbūt tai gali būti taikoma ir pandemijoms. O tas momentas buvo labai svarbus mūsų šeimos istorijoje.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs