Antrą kartą prisidėjo skonio ir uoslės praradimas
Vilnietė pasakojo, kad pirmą kartą susirgo šių metų balandžio vidury.
„Viskas prasidėjo nuo stiprių žarnyno skausmų – tai mano silpnoji vieta. Taip pat buvo užgulta nosis, gerklės skausmas ir nedidelė 37,2–37,3 laipsnių temperatūra, kuri laikėsi apie dvi savaites, vėliau keletui dienų temperatūra nukrito iki 35 laipsnių su pora dalių.
Labai prastai nesijaučiau, tačiau siaubingai ilgai kovojau su kosuliu. Išgėriau tris vaistų nuo kosulio pakuotes (dvi – vienodas, vieną – kitokių vaistų), iš pradžių atrodė, kad kvėpavimo takai valosi, kosulys tapo šlapias, bet vėliau jis vėl perėjo į sausą, o krūtinėje jautėsi karkalai. Visiškai pasveikti man užtruko apie mėnesį“, – prisiminė pašnekovė.
Tuo metu dar nebuvo galimybės, jaučiant peršalimo simptomus, pasidaryti COVID-19 testo – jie buvo atliekami tik grįžusiems iš užsienio arba turėjusiems kontaktą su grįžusiais iš užsienio, todėl prievolės izoliuotis jai taip pat nebuvo. Visgi moteris įtarė, kad serga naujuoju koronavirusu. Mat peršalus jai visada iš karto atsiranda sloga, o šiuo atveju slogos nebuvo, tačiau visi simptomai atitiko aprašytus COVID-19. Todėl šeima nusprendė izoliuotis ir dirbti iš namų.
Nedidelė 37,2–37,3 laipsnių temperatūra laikėsi apie dvi savaites, vėliau keletui dienų nukrito iki 35 laipsnių.
Beje, tuo metu sirgo visi šeimos nariai. Pirmiausiai simptomai pasireiškė vaikui – pakilo aukšta temperatūra. Mama įtaria, kad jis užsikrėtė sanatorijoje, iš kur jie buvo ką tik grįžę. Netrukus susirgo ji pati, o tuomet – ir vyras. Pastarajam, kaip ir vaikui, taip pat pakilo aukšta temperatūra.
Maždaug prieš 2–3 mėnesius, t. y. nuo ligos pradžios praėjus nepilniems penkiems mėnesiams, kai tapo prieinami antikūnų testai, moteris savo iniciatyva išsityrė. Spėjimas pasitvirtino – kraujyje buvo rasta antikūnų, rodančių, kad ji turėjusi kontaktą su COVID-19.
„Dabartinė simptomų seka buvo beveik tokia pati. Viskas prasidėjo nuo žarnyno skausmų, dėl kurių kreipiausi į gydytoją, nors iš karto pagalvojau – taip smarkiai man skaudėjo tik tuomet, kai sirgau pavasarį. Kitą dieną atsiradus ir kitiems simptomams – gerklės skausmui, čiauduliui, supratau, kad reikia pasidaryti testą, kuris pasirodė teigiamas. Šį kartą dvi dienas buvo ir lengva sloga, tačiau nekamuoja varginantis kosulys. Tiesa, ir tuomet jis atsirado ne iš karto.
Skirtingai nuo pirmo karto, dingo skonio ir kvapo pojūčiai. Dabar valgydama aš tarsi jaučiu saldumą, kartumą, aštrumą, sūrumą, bet negalėčiau įvardinti, ką valgau – uogienę, sirupą ar dar ką nors. Kvapų visai neužuodžiu, nors išvakarėse, prieš prarandant uoslę, kaip tik buvo ji suintensyvėjusi – muilo, kuriuo visada plaunu rankas, kvapas tapo neįmanomai aštrus“, – pasakojo pašnekovė.
Moteris serga jau savaitę laiko ir gyvena toje pačioje erdvėje su šeima, vis dėlto nei vaikui, nei vyrui COVID-19 simptomai nepasireiškė, nors neseniai vyrui darytas antikūnų testas buvo neigiamas.
Imunitetas prieš virusus – sunki misija
Pasak Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto Biomedicinos mokslų instituto profesoriaus, imunologo dr. Dainiaus Characiejaus, nieko keista, kad ilgalaikis imunitetas prieš koronavirusą nesusiformuoja.