„The Diplomat“: Nepale per menstruacijas moterims taikoma net 40 rūšių draudimų

Nors moterys skundžiasi – ir teisingai – kad jos praleidžia vidutiniškai 10 gyvenimo metų kęsdamos menstruacijas, kurias kartais lydi fizinis skausmas ir kiti nepatogumai, dauguma iš maždaug 14 milijonų Nepalo merginų ir moterų kenčia dar labiau – jos patiria daugybę tradicinių draudimų ir apribojimų, kuriais šeimos jas prislegia menstruacijų laikotarpiu.
Nepalas
Nepalas / 123RF.com nuotr.

Pavyzdžiui, joms neleidžiama prisiliesti prie jokio vyriškos lyties šeimos nario ar valgyti jokio sotaus maisto – tik užkandžius.

Chhaupadi praktika, paplitusi 21-oje Vakarų Nepalo apygardoje, reikalauja, kad mergaitės ir moterys penkias septynias dienas, kol trunka mėnesinės, apsigyventų karvidėje ar specialiame pastate, esančiame atskirai nuo šeimos namų. „Chaau“ reiškia „nešvarus“, o „padi“ reiškia „pašiūrę“. Pagal šį paprotį, kol trunka menstruacijos, merginos ir moterys turi miegoti ant grindų ar medinių lentų, be jokių, net būtiniausių patogumų. Dėl to kai kurios iš jų suserga, kai kurioms įkanda gyvatės, o kai kurios patiria seksualinį priekabiavimą, yra išprievartaujamos ar net nužudomos. Apie Nepalo moterų diskriminaciją kalbėjausi su žmogaus teisių aktyviste, dirbančia menstruacijas patiriančių moterų gynimo srityje, Radha Paudel. R.Paudel jau beveik keturis dešimtmečius dirba siekdama apsaugoti moterų orumą per menstruacijas, skleisdama informaciją ir ragindama pasaulio bendruomenę atkreipti dėmesį ne tik į higieną, bet ir mergaičių bei moterų orumą. Toliau pateikiamos redaguotos ištraukos iš interviu.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų