Praeinančią madą sustabdę Lietuvos karpininkai dega noru išauginti kitokią žvejų kartą ir beda pirštu į gamtosaugą

Prieš 21-erius metus karpininko karjerą pradėjęs Tomas Būdas netiesiogiai susipažino su Lietuvos ir kitų pasaulio žvejų šiuo metu itin platinamu žūklės principu „pagavai – paleisk“, kuris vieną iš karpiavimo šalyje pradininkų privertė nemenkai susimąstyti.
Tomas Būdas su Lietuvos karpininkų rinktine 2018 metais
Tomas Būdas su Lietuvos karpininkų rinktine 2018 metais / Karpininkų asociacijos nuotr.

Sukluso ne tik jis. Dėmesį atkreipė visa, apie 10 entuziastų XXI amžiaus pradžioje turėjusi, Lietuvos karpininkų bendruomenė, 2003-aisiais įkūrusi šalies karpiavimo mylėtojų interesus atstovaujančią asociaciją (LKA).

Prieš dešimtmetį T.Būdas pats stojo prie LKA vairo ir organizacijos prezidento pareigose praleido devynerius metus. Per šį laikotarpį tiek karpininkų, tiek kitų žvejų požiūris gerokai pasikeitė, o tokio tipo žūklės populiarumas išaugo.

„Druskininkų rajonas, Ilgio ežeras. Kaip dabar atsimenu, dalyvavome 14 karpininkų, 7 komandos, – prisiminimais apie pirmąjį oficialų karpius gaudančių sportininkų susirėmimą su 15min dalijosi T.Būdas. – Renaldas Marčiukaitis nusprendė surengti varžybas ežere, prie kurio gyveno. Tai buvo pirmasis kartas, kai žuvį reikėjo paleisti. Tais laikais visiems buvo šokas. Vėliau supratome, kad taip ir reikia gyventi.“

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs