Jų etiketėje buvo išvardytos 38 sudedamosios dalys, iš kurių daugelis buvo maisto priedai. Bet taip pat buvo nurodyti keli tikri maisto produktai, tokie kaip soja, aitrioji paprika, sezamas, krevetės, kopūstai, jūros dumbliai, grybai, ančiuviai ir sepija. Ir taip pat tai, ko ieškojau – česnakas.
Aišku, aš neteigiu, kad česnakuose yra tikrosios tamsiosios materijos – maždaug 85 procentus Visatos sudarančios medžiagos, kuri, kaip teigia fizikai, egzistuoja, tik negalime jos tiesiogiai matyti. Tačiau jame yra tai, kas buvo vadinama „maisto tamsiąja materija“: tūkstančių tūkstančiai junginių, esančių maiste, kurie iki šiol nebuvo visiškai žinomi ir kurie gali turėti įtakos mūsų sveikatai.
Atsižvelgiant į tai, kad valgymas yra vienas iš svarbiausių žmogaus užsiėmimų, tokia žinių spraga yra protu nesuvokiama. „Mūsų supratimas, kaip dieta veikia mūsų sveikatą, apsiriboja 150 pagrindinių mitybos komponentų, – sako Albertas-László Barabási iš Harvardo medicinos mokyklos, sukūręs terminą „mitybos tamsioji materija“. – Bet jie sudaro tik nedidelę dalį biocheminių medžiagų, esančių mūsų maiste.“ Anot jo, laikas dietologams imtis medžioti tamsiąją maisto materiją ir rimtai gilinti savo žinias apie tai, kas yra mūsų lėkštėje, ir kaip tai mus veikia.