Eimantas Norkūnas: ko trūksta, kad naudojantis valstybinėmis IT sistemomis pradėtum jausti malonumą?

Kodėl pasinaudojus valstybine informacine sistema (IS) jauti degančių nervų kvapą ir dažnai norisi gerai padaužyti klaviatūrą? Baisi išvaizda, padrikai išmėtyti duomenys arba dar blogiau – vėl ir vėl prašymas suvesti tą pačią informaciją, kurią valstybė ir taip turi. Su tuo, ko gero, susidūrė kiekvienas mūsų pilietis.
Eimantas Norkūnas
Eimantas Norkūnas / Asmeninio albumo nuotr.

Nors tuo pačiu metu rinkoje matome patogius IT produktus, kuriuos su malonumu naudojame. Kad ir „Facebook“, „Instagram“ ar puikūs lietuviški produktai „NordVPN“, „Vinted“ ar „Mailerlite“.

Nors dėl valstybinių sistemų beveik visada puolama kaltinti sistemą kūrusią įmonę, tačiau dažniausiai kaltos būna abi pusės – ir kūrėjai, ir įstaiga, užsakiusi sistemą. Tam yra kelios akivaizdžios priežastys, o pradėti galim nuo IT įmonių ir to, kad jos skirstomos į du tipus.

Pirmam tipui priklauso IT įmonės, turinčios savo sukurtą produktą, už kurį gauna visas arba daugumą pajamų. Pavyzdžiu galėtų būtų „Uber“, gaunanti savo dalį nuo pavežimo, vienaragiu tapęs „Vinted“, kur sumokamas komisinis nuo pardavimo, ar „NordVPN“ su „Mailerlite“, imantys mėnesinį mokestį už paslaugos naudojimą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis