Daugiau lankstumo darbe, nelygybė
Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) docentė, sociologė Jurga Bučaitė-Vilkė 15min teigė, kad pandemija visuomenėse lems „akivaizdžius pokyčius“.
Jos teigimu, pirmiausia pandemija atsilieps tarpasmeninių santykių lygmenyje. Esą jau dabar psichologai svarsto: ką reiškia izoliacijoje žmogui būti vienam, ką reiškia būti su šeima, o ką reiškia dirbti, kai namuose reikia mokytis vaikus?
Pasak sociologės, visuomenėje, susiduriančioje su daug rizikų ir neapibrėžtumo, kyla įvairios įtampos. Esą tuo galima paaiškinti pyktį, nukreiptą į pandemijos pradžioje grįžusius emigrantus.
„Pavyzdžiui, 2008-2009 metų emigracija iš Lietuvos irgi paskatino susipriešinimą. Nes vieni ėmėsi strategijos išvykti iš šalies, o kiti liko sudėtingoje situacijoje atstatinėti verslus, paslaugas. Toks susipriešinimas atsiranda labai didelio neapibrėžtumo ir rizikos sąlygomis.
Individas sunkiai gali numatyti situacijos pasekmes, tačiau gali pasiskaityti žiniasklaidoje, kad greičiausiai jos bus ilgos ir skaudžios. Kad galėtų sukontroliuoti situaciją, pasirenka priešiškumą tam tikroms grupėms, į kurias lengviausia nukreipti neigiamas emocijas“, – 15min sakė VDU docentė.