ES skelbia sankcijas rusams dėl A.Navalno apnuodijimo: bet ką tai keičia?

Europos Sąjunga trečiadienį sutarė paskelbti sankcijas šešiems asmenims ir vienam subjektui Rusijoje dėl šios šalies opozicijos veikėjo Aleksejaus Navalno apnuodijimo „Novičiok“. Tačiau ekspertai tvirtina, kad Vladimiro Putino manevrų tiek namuose, tiek svetur tokie simboliniai žingsniai nė kiek nesuvaržys – esą tai jau parodė Sergejaus Skripalio atvejis.
Aleksejus Navalnas ir Vladimiras Putinas
Aleksejus Navalnas ir Vladimiras Putinas / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Išties gana įdomu tai, kad dėl sankcijų Rusijai, susijusių su išpuoliu prieš A.Navalną, per plauką išgyvenusį ir dėl apnuodijimo tiesiai apkaltinusį Kremlių, iniciatyvą parodė didžiosios ES narės – Prancūzija ir Vokietija, prie kurių prisidėjo ir Jungtinė Karalystė.

Berlynas ir Paryžius bendrame pranešime paskelbė, kad sankcijomis bus „taikomasi į asmenis, atsakingus už šį nusikaltimą“ ir „subjektą, susijusį su „Novičiok“ programa“. Netrukus ir visa ES Taryba sutarė dėl sankcijų.

123RF.com nuotr./„Novičiok“
123RF.com nuotr./„Novičiok“

Kam konkrečiai bus įvesti suvaržymai, paaiškės tik ketvirtadienį nors aiškėja, kad minimas subjektas yra Rusijos valstybinis organinės chemijos ir technologijų mokslinių tyrimų institutas, o asmenys – saugumo tarnybų pareigūnai.

Bendrijoje tikimasi, kad tokios individualios sankcijos atgrasys Rusiją nuo panašių atakų ateityje – visa bėda tai, kad dar niekada neatbaidė.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis