Metinė prenumerata tik 6,99 Eur. Juodai geras pasiūlymas
Išbandyti

Saulę tyrinėjantį erdvėlaivį spėta paleisti laiku, bet mokslininkų darbą Žemėje varžo koronavirusas

Danieliui Mülleriui, Europos kosmoso agentūros fizikui, yra dvi saulės. Ta, kuri kabo danguje ir šildo odą jam beeinant pakrante savo namų Nyderlanduose link. Tuo tarpu jo kompiuterio ekrane yra kita – ta, į kurią jis gali žiūrėti valandų valandas, tyrinėdamas jos ugningo kraštovaizdžio sūkurius.
Palydovas
Palydovas / 123RF.com nuotr.

D.Mülleris, mėgaudamasis pasivaikščiojimu paplūdimiu saulėtą dieną, šią vasarą mėgavosi ir kita mūsų žvaigždės versija: neseniai paleistas erdvėlaivis užfiksavo artimiausius kada nors mūsų matytus Saulės vaizdus ir išsiuntė juos atgal į Žemę. Tie vaizdai yra labai detalus Saulės paveikslas. Jie buvo užfiksuoti teleskopu „Solar Orbiter“ (labai tikslus misijos pavadinimas), kai erdvėlaivis priartėjo prie mūsų šviesulio.

Karšta plazma primena aukso spalva nutapytus audros debesis. Nepatyrusiai akiai tai atrodys kaip tiesiog nuostabūs paveikslėliai, tačiau mokslininkams, tokiems kaip D.Miuleris, jie gali pateikti svarbios informacijos apie žvaigždę, kurią, nepaisant jos artumo ir dešimtmečius trukusių tyrimų, mokslininkų bendruomenė vis dar tik mėgina pažinti.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kai norai pildosi: laimėk kelionę į Maldyvus keturiems su „Lidl Plus“
Reklama
Kalėdinis „Teleloto“ stebuklas – saulėtas dangus bene kiaurus metus
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos