2020 metų absolventams labai nepasisekė baigti studijas dabar, o dėl tokio nepalankaus laikotarpio daugelis jų gali dar ilgus metus kentėti finansine ir profesine prasme. Kol kas nėra aišku, kiek laiko truks tokia padėtis. „Man atrodo, kalbame apie kelerius metus, – man sakė UCLA ekonomistas Tillas von Wachteris, kuris tyrė, kaip jaunus darbuotojus paveikia ekonominiai nuosmukiai. – Jei [ekonomika] atsigaus per metus, yra šiokios tokios vilties. Jei 2021 metų pavasarį padėtis vis dar bus sunki (deja, tai vis labiau tikėtina), tada jaunimui jau reikėtų sunerimti.“
Nerimą kelia ankstesnių absolventų, mokslus baigusių nepalankiu ekonominiu laikotarpiu, duomenys. Tyrėjai įrodė, kad baigusieji mokslus krizės laikotarpiu dažniau kenčia nuo ekonominių pasekmių – ilgalaikio nedarbo (aukštųjų mokyklų absolventai) ir mažesnio uždarbio (visi) – palyginti su baigusiaisiais tik metais ar dvejais anksčiau ar vėliau. Šie skirtumai gali būti ilgalaikiai – tęstis net iki 10 ar 15 metų.
Šie skirtumai gali būti ilgalaikiai – tęstis net iki 10 ar 15 metų.
Tokia padėtis taip pat gali būti pavojinga žmonių sveikatai: darbuotojams, pradėjusiems karjerą devintojo dešimtmečio pradžios ekonominio nuosmukio metu, nustatyta didesnė rizika mirti vidutinio amžiaus, dažnai nuo širdies ligų, plaučių vėžio ar narkotikų perdozavimo.