„Brexit“ – tik pradžia: kokie iššūkiai laukia Jungtinės Karalystės?

Sausio 31-osios naktį Jungtinė Karalystė oficialiai paliko Europos Sąjungą – be jokių fanfarų, be griausmingo sprogimo. Beveik po 50 metų narystės ES ir trejų metų nuožmių diskusijų dėl ​​išstojimo, pagaliau atėjusi oficialaus pasitraukimo akimirka buvo istorinis žingsnis.
Britai švenčia išstojimą iš Europos Sąjungos
Britai švenčia išstojimą iš Europos Sąjungos / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Bet sakyti, kad britai pagaliau „užbaigė „Brexit“, kaip nenuilstamai vis kartojo ministras pirmininkas Borisas Johnsonas, yra naiviai optimistiška. Tas istorinis penktadienis žymi naujo ir neaiškaus „Brexit“ etapo pradžią, o ne jo pabaigą. Britanijos vyriausybei vis dar reikia derėtis dėl savo būsimų santykių su ES sąlygų – užduotis tokia sudėtinga, kad daugelis abejoja, ar ją bus galima įvykdyti iki metų pabaigos, kai laukia dar vienas grėsmingas terminas.

Tuo tarpu, kol šaliai teks pasikankinti ES skaistykloje, jai tebebus privalomi bloko įstatymai ir kiti teisės aktai, tačiau D. Britanija bus bejėgė juos formuoti. Prekybos sandorius su kitomis šalimis vis dar reikia suderėti. Šalies viduje išliks kartus nuomonių pasidalijimas dėl  „Brexit“, kuris ateityje gali daryti gana didelę įtaką Britanijos politikai. 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų