„Facebook“ pasitelkia dirbtinį intelektą, kad aptiktų kenkėjiškas paskyras 

Sukčiai naudoja suklastotas paskyras brukalų, nuorodų į sukčiavimo tinklapius ar kenkėjiškų programų platinimui. Dabar „Facebook“ atskleidžia informaciją apie tai, kaip ši įmonė pasitelks dirbtinį intelektą (DI) kovai su tokiomis grėsmėmis. 
Pelėkautai
Pelėkautai / 123RF.com nuotr.

2019 metais per vieną metų ketvirtį „Facebook“ pašalindavo vidutiniškai apie 2 milijardus netikrų paskyrų. Sukčiai naudoja tokias netikras paskyras brukalams, sukčiavimo nuorodoms ar kenkėjiškoms programoms skleisti. Tai pelningas verslas, kuris gali pakenkti daugybei nekaltų vartotojų. „Facebook“ dabar skelbia informaciją apie kompiuterinio mokymosi sistemą, kurią įmonė pasitelkia kovai su šiuo iššūkiu.

Technologijų milžinė išskiria dvi netikrų paskyrų rūšis. Pirmoji yra „neteisingai pagal vartotoją klasifikuotos paskyros“ – asmeninės verslo ar naminių gyvūnėlių paskyros, skirtos „puslapiams“ („Pages“). Sprendimas gana paprastas – jos tiesiog konvertuojamos į puslapius.

Antrojo tipo, „Įstatymus ir nuostatas pažeidžiančios paskyros“ (angl. „violating accounts“) yra rimtesnė problema. Tai asmeninės paskyros, kurių pagalba vykdoma sukčiavimo veikla ir skleidžiami brukalai ar kitaip pažeidžiamos platformos paslaugų teikimo sąlygos. Tokias paskyras reikia pašalinti kaip įmanoma greičiau, bet negalima užmesti tinklo per plačiai ir sunaikinti tikrų, teisėtų paskyrų. 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aukščiausios klasės kavos aparatai: ar verta į juos investuoti?
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai