Alyssa ir jos partneris ne tik nepraleis atostogų dviese Oregone, kaip kad ji tikėjosi – dar blogiau, kad ji net nebuvo pakviesta prisijungti prie jo šeimos išvykos.
Atrodė, kad vaikinas jaučiasi nesmagiai, pasakojo man mergina, tačiau jam buvo nepatogu prašyti šeimos, kad pakviestų Alyssą. Ji buvo apstulbusi ir įžeista. Merginos šeima paprastai sau neleisdavo ilgų egzotinių kelionių, kaip kad jos vaikino artimieji, „tačiau į visus mažus šeimyninius susibūrimus – vakarienes, žygius ir stovyklas – mano vaikinas visada būdavo kviečiamas“, – sakė ji.
Ar Alyssa turėjo per didelių lūkesčių?
Ar Alyssa turėjo per didelių lūkesčių? Ar ji vaikino šeimoje buvo nepageidaujama? O gal jos vaikinas nepakankamai stengėsi ją įtraukti į savo šeimą? Kai Alyssa paklausė patarimo „Reddit“ forume, nemažai diskusijos dalyvių pritarė jos minčiai, kad su ilgamete drauge turi būti elgiamasi kaip su šeimos nare ir ji turi būti kviečiama. Kita vertus, buvo žmonių, sakiusių, kad jų pačių šeimose į šeimos keliones buvo kviečiami tik sutuoktiniai ir sužadėtiniai. (Alyssa, kuriai dabar 21 metai, ir jos vaikinas netrukus po incidento išsiskyrė).
Psichologai vieningai sutaria, kad atostogų sezono metu tokios santykių problemos – kada kažkieno partneris turėtų būti priimtas į šeimą, arba kada partneriai gali tikėtis, kad jų poreikiai taps lygiaverčiai ar net svarbesni, nei kitų šeimos narių – tampa dominuojančia tema.
Niujorke dirbantis terapeutas Matas Lundquistas, dažnai konsultuojantis poras, man atskleidė, kad tai – dažnos jo 20-ečių ir 30-ečių klientų problemos.
Tai – dažnos jo 20-ečių ir 30-ečių klientų problemos.