Štai ką mes žinome, ko nežinome ir ką turime padaryti, kad sužinotume daugiau.
Vasario ir kovo mėnesiais, kai pandemija buvo pradinėje stadijoje, vienas iš didžiųjų klausimų buvo, ar vaikams nekyla didesnė rizika susirgti COVID-19.
Nebūtų keista, jei jie būtų labiau pažeidžiami – kitos kvėpavimo takų ligos, tokios kaip gripas, yra labai pavojingos tiek vaikams, tiek pagyvenusiems žmonėms. Tačiau viena patikimiausių išvadų apie COVID-19 per pastaruosius keletą mėnesių yra ta, kad vaikai yra tarp mažiausiai paveiktų grupių. Jie rečiau suserga, o jei ir suserga, jų ligos eiga būna lengvesnė ar apskritai besimptomė.
Jie daug mažiau rizikuoja numirti. Šie įrodymai nereiškia, kad vaikai negali susirgti ar susirgti sunkiai, tačiau vyresnio amžiaus suaugusieji yra kur kas pažeidžiamesni.
Kitas didelis klausimas buvo: ar vaikai yra pagrindiniai viruso nešiotojai?
Bent viena vyriausybė teigė, kad vaikai iš viso neperduoda viruso. Kai kurios tyrėjų grupės nesutiko, kad jie gali platinti virusą taip pat, kaip suaugusieji. Šiuo metu nė vienas iš šių teiginių neatrodo visiškai teisingas. Jei vaikas serga ir skleidžia viruso daleles, o suaugęs žmogus susiduria su tomis dalelėmis, suaugusysis, be abejo, gali susirgti, tačiau atrodo, kad vaikai perduoda virusą mažiau nei suaugusieji.